Кои професии не се за вас?

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Продавачка (врска си немам со математиката)
Физиотерапефтка ( гроза ми е) (shake)
Келнерка ( ми се притресуваат рацете... увек го истурам кафето )(smoke)
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
594
825
1,093
Автомеханичар...:frantic
Стоматолог .... (само што ке помислам на звукот на тоа машината што стружи се ежам) :ladno:ladno(:|
Економист ... :eek:(shake)
А можеби ни банкар .... :nah
 
  • Like
Реакции: Sofija...

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Стоматолог, хирург. Посебно тоа второто за тоа треба пред се` јак желудник. Исто не можам да се пронајдам како правник, наставник/ професор.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Медицина,економски...
Медицина бидејки сум ептен чувствителна личност,економски зошто не ми иде со броеви.