Кои професии не се за вас?

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Едно е сигурно, професија од типот папарацо или таков тип да ги наречам новинари, оние што известуваат на терен, па трчаат по некој, се тепаат, се туркаат да прашаат нешто ДЕФИНИТИВНО не е за мене.
Не можам да се замислам како трчам по некој, без осет, замарам, се тегнам, се карам, се туркам, изигравам брзата птица итрица...
Што знам, ама НЕ!
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
21
кувар ,автомеханичар,на шалтер...со деца кој се болни кој имаат проблеми...тоа ич неможам др незз. .ааи ветеринар нејќам..др не ми текнува у моментов што сакам -покажува аватарот :D
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Физичарка,куварка,математичарка
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Da rabotam na brod-ne. Najnesigurna rabota. Kolku neprijatnosti se slucile. Isto ni nesto povrzano so pravoto. Koj ce go ,,buba"(uci) toj materijal? I treba da si po tereni cel bozji den.