1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои професии не се за вас?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Praetorian, 25 февруари 2012.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Правник,економист,математичар,физичар..
   
 2. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  И месар не би можел да бидам...
   
 3. Frojda

  Frojda Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 септември 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  26
  Спортист...па не да сум труп :|
   
 4. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
 5. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Професор и се што е поврзано со музика :)
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Едно е сигурно, професија од типот папарацо или таков тип да ги наречам новинари, оние што известуваат на терен, па трчаат по некој, се тепаат, се туркаат да прашаат нешто ДЕФИНИТИВНО не е за мене.
  Не можам да се замислам како трчам по некој, без осет, замарам, се тегнам, се карам, се туркам, изигравам брзата птица итрица...
  Што знам, ама НЕ!
   
 7. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  кувар ,автомеханичар,на шалтер...со деца кој се болни кој имаат проблеми...тоа ич неможам др незз. .ааи ветеринар нејќам..др не ми текнува у моментов што сакам -покажува аватарот :D
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Физичарка,куварка,математичарка
   
 9. carica

  carica Нов член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  дефинитивно математика и информатика не
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Da rabotam na brod-ne. Najnesigurna rabota. Kolku neprijatnosti se slucile. Isto ni nesto povrzano so pravoto. Koj ce go ,,buba"(uci) toj materijal? I treba da si po tereni cel bozji den.
   

Сподели: