1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои професии не се за вас?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Praetorian, 25 февруари 2012.

 1. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Секако овде не се бара од вас да набројувате 101 професија во која не се пронаоѓате, туку наведете ги работните места (едно или неколку) кои според вас би ви преставувале тешкотија да ги работите, или ве иритираат.
  Би почнал со работно место- службеник кој работи во некакви центри за социјална помош, здравствено, пензиско осигурување итн. По чкарт и неписмен народ немам видено на едно место. Доаѓаат на шалтер како штанцани, сите со истиот проблем и треба на секој поединечно да му објаснуваш. Башка кај што се шири реа на купус и немиени мишки, местото е дересивно, и човек да гледа нон-стоп такви луѓе со милион проблеми, постои опасност да стане како нив. Ако не во буквална смисла, тогаш во менталниот склоп на размислување.
   
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Дефинитивно дефектолог. Не би можела да поднесам да работам со такви деца. Премногу би ми било жал, би се затворила премногу. Не знам, така си мислам.
   
  На cece17, Scars31 и JaMi им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  било што од областа на економијата, не ја сакам воопшто, не сакам ни докторка:biggrin
   
  На Stojne и The Tramp им се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Никогаш не би била на шалтер во банка и некои сл. такви професии со секаков народ.
  И не би била докторка, ништо од областа на медицината.
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  сите професии што бараат повеќе сила него памет :D
   
 6. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Хирург и бакнар !
   
 7. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Никогаш не би можел да бидам доктор бидејки таму доаѓаат секакви луѓе со различни проблеми, а тоа за мене е премногу болно за гледање... исто така не би можел да бидам ни џандар или нешто поврзано со безбедност бидејки не сум физички спретен и некако тапа ми е таквата работа....
   
 8. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Инжинер, хемичар, фармацефт..
   
 9. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Хемичар, Физичар, Професор, Доктор...
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Нешто што премногу е поврзаано со уметнос на примем уметник
   

Сподели: