Кои професии не се за вас?

Лејди М

Нов член
20 април 2012
16
15
3
38
Скопје
Професии каде цел ден се седи на биро со одредена листа на активности што треба да се направат дента. Механички работи кои не бараат креативност и индивидуален инпут.
 

LazyMonday

Нов член
30 мај 2012
22
17
3
1.Дефинитивно не би ме бивало за докторка, не поднесувам крв.
2. Градежен работник (знам, женско сум, и не се очекува од мене вакво нешто, ама сепак ќе си стои на листата)
3. Сметководител ( катастрофа сум во оваа област)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Во областа од медицината никако.
Да не е било што за да треба секое утро во 7 да станувам,по можност да не сум обврзана со одредено работно време како сега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Kitty

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Мрзам аргатски работи, пошо обично треба да работам со неписмени луѓе, луѓе што само знаат за ку*ови и пи*ки, пцуења, навреди меѓу себе и сл. Имав еднаш прилика на неколку дена (за среќа) да работам како помошник багерист (читај лопата) и више не :) Додуша, среќа што си имам асална професија на професионален план, и сум светлосни години далеку од проста раја.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Не би сакала да сум забарка, пу пу ја во сечија уста да брцам раце, во на Роми, со луќе некои со гадни заби, неиспрани миљон години (puke) Или пак гинеколог, бреее како можат у секакви шуми да се бутаат па тие ја не ги разбирам, уште погадна професија ми е тоа (puke) :frantic Другооо се би можела, вo се би се снашла па и во "професијата" директорка :cool::rofl
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
било каква професија во областа на: финансии, сметководство, комерција, право, политика
никоја професија во која нема потреба да бидеш креативен, иновативен, хуман, чесен,..
никоја професија во која се се врти околу парите (читај како да му ги земеш парите на некој друг) без да дадеш дел од себе си, без да го користиш својот ум и способности, без да имаш право на следење на сопствени идеи, професија во која ништо не се менува и се се врти околу едно исто