1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои апликации ги имате инсталирано на вашиот телефон?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Marick14, 8 јули 2012.

 1. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Оперативен систем:
  iOS 5.1.1

  Апликации:
  Messenger (Facebook апликација, но само chat)
  Instagram
  Temple Run
  Frisbee, Frisbee 2
  Twitter
  Skype
  Facebook
  Angry Birds
  Paper Toss
  Minecraft
  Fruit Ninja HD
  Pocket Potions
  Smurfs
  8BIT Ninja
  VEVO HD
   
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Agingbooth
  Drag toilet paper
  Menstrual Calendar
  Twitter
  Baby adopter
  Puzzle bobble
  Flashlight
  Yahoo mail
  Instagram
  Ninjump
  Shazam
  Skype
  Viber
  Word search
  Yooninja
  Facebook

  За Андроид
   
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Изгледа само ја неам инстаграм...
   
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Па што не си симнеш ? :)
   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Не го знае пасс-от на ваерлесот на комшиите, а неговиот нејќе да го троши..
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Неее бе, ако сакам да модифицирам слике и да додаам ефекти иам фотошоп, а за шеринг има милион начина :D
   
 7. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Знам га :D
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Супер,пошто има некои како мене што незнаат да работат на фотошоп па затоа си користат инстаграм (wasntme)
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Блутут , инфра ред, и фм радио... друго нишо неам
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  И ја го знам xD
  Пасс-от е zajcheto :rofl
   

Сподели: