1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои апликации ги имате инсталирано на вашиот телефон?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Marick14, 8 јули 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Јас сум пренатрупан со апликации, телефонот може да експлодира :rofl Иначе користам телефоно со Андроид ОС

  Еве некои од поважните:

  Google Earth
  Advanced Task Killer
  Histiry Eraser
  Viber
  Skype
  Facebook Messenger
  Facebook
  PaziRadar
  Avtobusko
  Booking.com
  PopraviMK
  Diskoteki
  Popust.be
  Winamp
  Bump
  Chrome
  GSMArena
  Barcode Scaner
  Norton Security

  И други не толку важни.....

  Вие кои апликации ги имате инсталирано на вашиот телефон? (исто така наведете кои ОС го користите)
   
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Мислам да си купам HTC EVO 3D па би ставил:
  Chrome
  GSMArena
  Angry Birds
  FourSquare
  Facebook/Messenger
  Twiter
  Fruit Ninja
  Tom Cat
  И други :D
   
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Ја имаше порано много апликацие сг немам много избриша дел од њима. Користу Андроид ОС
  апликацие:
  Advanced task menager
  App 2 SF free
  avast
  battery defender
  Battery Solo Widged
  Color flashlight
  Color note
  Facebook
  Fruit Ninja
  Google Play
  Just in case
  Lock screen Widged
  Magic Piano
  Mathematics
  Messenger
  Messenger WithYou
  Power tune ip
  Redlaser
  rezim stednje energije
  Skype
  Super Swiss armu knife
  Tool box
  Where's my droid
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Што ти се овие апликации?
   
 6. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  App 2 SF Free - префрља ми ги апликацие од телефон у мемориску картичку и чисти ме од cache
  Just in case - тој наместиш и телефон у одредено време прати на маил што си му га оставија, на пример пишеш штом ме нема до сг мртав сам :rofl, и одредиш време кт да му га прати и мобилан га прати, и исто такој можеш да наместиш одреден збор и кажеш га на мајку ти или татка ти и они ако га пратив тј збор на тебе преко поруку ке ги добиев координате од место куде што си бија послеѓан пут, т.е послеѓан пут куде што те регистрираја ГПС
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Aldiko
  eBuddy
  Facebook
  Foursquare
  Fruit slice
  Noogra Nuts
  Shoot Bubble
  Skype
  Viber
  YouTube
   
 8. близнак

  близнак Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  306
  Само Viber го поштовам...
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  претпостављам дека foursquare неможеш да га избришеш
   
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Се брише FourSquare :)..
   

Сподели: