Како да ослабам ефикасно? | Црнобело Форум

Како да ослабам ефикасно?

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
една лажица на сабајле,или стави ја во чаша со вода поради екстремниот мирис.А пак ако можеш да се воздржиш да вечераш до 18ч и после тоа ништо,тогаш би го имала најдобриот ефект.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Црвена

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,276
9,119
1,683
Незнам како ама сум ослабел 4 кг (happy)
Сите се жалат дека за празнициве качуваат :) Стварно ова вареново вино, лимонадата и чајот (во големи количини) си го прават своето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,260
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
една лажица на сабајле,или стави ја во чаша со вода поради екстремниот мирис.А пак ако можеш да се воздржиш да вечераш до 18ч и после тоа ништо,тогаш би го имала најдобриот ефект.:)

Па би можела не ми е проблем. Фала многу :)
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
29
домче
Комбинација компир, цвекло, моркови...
тоа сето ќе го садите, па копате и во меѓувреме секојдневно наводнувате. Резултати загарантирани!:rofl Се зезам дечки...:giggle
 

Metalec

Полноправен Член
1 јуни 2014
36
33
18
32
Значи јас сум машко но за време на летото сакам да ослабам.
За на плажата да не мора да се срамам.
Па ако може да ми прапорачате некоја ефикасна дијата (без лекови).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Navoj

Tedii

Нов член
5 јуни 2014
11
6
3
Најубаво и најдолготрајно е слабеењето на природен начин без никакви апчиња. Значи само редовна физичка активност, било со теретана, трчање, било кој спорт итн итн внимавање на храна што значи избегнување благо, зачинето, мрсно, газирано. Ефектите ќе се видат одма, а апчиња никако.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Onkel

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Не би да паметувам сега и да инсистирам да го направите подобриот избор но сакам да советувам малку како да ја победите борбата со килограмите. Мислам дека обидите со диети се пат кој сите од очај го поминале и побрзо или подоцна ќе дојдете до заклучок дека ваквата исхрана не само што е штетна туку дефинитивно има задолжителен јојо ефект. Со конзумирање еднолична храна во значително помали количини ( во калориска вредност ), шокантно помали од она што сте навикнале, организмот не може да ги задоволи своите потреби.

Затоа е потребно да си поставите цел. Сакате да изгледате добро сега или секогаш ? Ако планирате да сте слаби на долгорочен план прифатете дека физичката активност е неизбежна и најдобар ефект има во комбинација со здрава храна во умерени количини.
 

veria

Истакнат Член
22 мај 2013
6
1
103
37
Најубаво и најдолготрајно е слабеењето на природен начин без никакви апчиња. Значи само редовна физичка активност, било со теретана, трчање, било кој спорт итн итн внимавање на храна што значи избегнување благо, зачинето, мрсно, газирано. Ефектите ќе се видат одма, а апчиња никако.
Јас се согласувам со тебе. Но во мојот случај јас немав време за физичка активност. За тоа сакам да излзвам производи за слабеење!
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Ова го практикувам овој месец. Доручек најчесто овошје, или едно мало парче леб. Сокови-никакви освен домашно цедени. Благо(ретко кога) и грицки не. За ручек гледам да не јадам леб. Не вечерам, или ако ептен сум гладна мала чаша јогурт. Нема големи резултати, но сепак има. И тоа убаво се познава. Сега почнувам и со вежбање на степер, па се надевам резултатите ќе се поголеми. Целта ми е до кај април да ослабнам постепено барем 10 кг. Се надевам ќе успеам. Сакам постепено, за да биде здраво слабеење, а не со јојо ефект.