1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво милениче имате?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Derp, 19 февруари 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Ак ти дојдам на гости со орелов ќе ти ја изедам змијата:zelen
  [​IMG]
   
  На Kokakolicar Eden Nizaeden му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kokakolicar Eden Nizaeden

  Kokakolicar Eden Nizaeden Активен Член

  Зачленет на:
  17 мај 2012
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  150
  Ја нема уште змијата, ама ќе ја има... И тогаш не те викам на гости :D :D :D
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Едно бело маче со жолти шари :)
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Куче хаска
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,819
  Допаѓања:
  913
  Имав црн мачор, 9кг тежина со мазно крзно... и карактеристични „кучешки заби“ (очњаци) кои му излегуваа од устата заради тоа што беа преголеми!
  Беше ловец...
  Имаше свое место во домот, крал ... недостасува.
   
 6. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  132
  Имав папагали. Никогаш не би чувала милениче.
  Сакам да кажам што е форумов неактивен? Што се случува?
   
 7. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Куп мачиња и кучиња.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  128
  Имам 2 кучиња , машки . Едното е Шарпланинец кое маж ми го нашол како малечко кутре фрлено покрај контејнер за отпад . Го земал со себе и ми го поклони мене ( јас од мала сакам кутре за милениче , па ем го спасивме од улица , ем си добивме високо интелигентно другарче ) . Другото го земавме од Прилеп , затоа што имаме викендичка на Шар Планина , и реално гледано има волци и мечка во тој реон , а ние во пеколов спиеме горе и ни треба заштита а и Шарпланинецот да има другарче . Второто кутре е од расата Турски Кангал . Расте како лудо , ама многу ме засмејува бидејќи кога оди е како манекенка + високи потпетици + лизгав под :D .

  Се на се , обврска е да чуваш милениче ( или неколку ) , ама знаат да те засмејуваат и кога не ти е до смеење баш :zelen . Среќна сум што ги имаме , иако се белјаџии :D .
   
  На Хептаграм XI, Prashina и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,489
  Допаѓања:
  14,400
  Црн пинч и сиво маче.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: