1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 28 август 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Подолга коса, било виткана било права :) Не можам да сватам девојка со машка фризура....Девојката може да биде најубава, ама кога е со кратка коса ништо :) Косата е битен елемент :)
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Сега видов дека постои ваква тема :sram
  Искрено, од секогаш ме привлекувале долги и прави коси...бојата не е битна но сепак мала предност имаат тие со кафена или црна коса :)
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Најбитно да е убаво средена и по можност малку седа :)
   
  На melpomena, $3Я3|\||)&p&†Y и violetmoon им се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  права црна коса
   
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Стално да биде чиста,тазе измиена,и да мириса убаво.Боја и должина не е битна,а и келави,бричени мажи исто ме привлекуваат.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Аоо, па каде без непребол фризурите?!
  Во спојлер нека идат.
  Тетратка
  [​IMG]
  Јес да е Бекам, ама косава ко Ќазим во локална берберница да му ја подлижал за стотка.

  Ред шишка, ред промаја ака балкански муж
  [​IMG]
  Почесен претставник - Зока Босанац, вреди да се погледне/преслуша

  Мојсеј
  [​IMG]

  Мулет ака бизнис ин д фронт, парти ин д бек
  [​IMG]

  Бонус - неодоливиот 70s-German-porn мустаќ. Мх!

  Четки, метли и остали справи за хигиена во домот, нема потреба да ставам, се подразбира.
  Озбилно сеа, што знам...апсолутно секакви коси ми се свиделе кај момци, виткани и плави, прави, долги и темни (и обратно), кецови/нуларици, со и без шишки (пример нуларица со шишка (drunk))....чиста да е и да му личи на лицето, ај гес, мада во последно време некоја должина до брада/рамења ми е интересна.
  Пример...
  [​IMG]
  У...јбт! :rolleyes: Со кратка ни пола привлечно не би ми делувал.
   
  На Outrider и malo им се допаѓа ова.
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Долга, малку виткана и темна.
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Коса ко коса. Многу зависи од лицето каква коса ми изгледа попривлечно. Некогаш долга, некогаш и скроз кратка, некогаш црвена, некогаш руса коса, права, виткана... Додуша и немам некој строг критериум за изгледот, особено не околу косата.
   
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Како што наведоа повеќето членови,убаво е да е уредна.
  Највеќе ми се допаѓа кафеава или црна коса кратка.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  А овие специјално за @Electra да ги стави во нејзиниот албум
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Electra и diva orhideja им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мене ми се допаѓа ептен кратка коса, нешто како:

  Bradley-Cooper-Buzz-Cut.jpg

  Во принцип, тука нема фризура, само кратко шишање. Само црна да е, не сакам смеѓа/плава (не можев да најдам друг пример). И вака во комбинација со брада, најубаво. :zelen
   

Сподели: