1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 28 август 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Инспирирана од анкетава која вели дека

  74% од мажите ги привлекува косата на жената
  44% од мажите ја забележуваат најпрво косата, а потоа нозете, облеката и шминката
  82% од мажите сметаат дека секси фризура е клучен елемент на женската заводливост
  60% од мажите признаваат дека попрво би излегле со жена која има совршена коса, отколку со некоја која има големи гради
  78% од мажите велат дека сјајна, здрава коса и коса која убаво мириса, и тоа како ги возбудува

  Според ова ме интересира вашето мислење околу косата на спротивниот пол,дали сметате дека е важно убаво средена коса,или не е воопшто не е битно како ќе изгледа ? Каква ве привлекува и ви се допаѓа кај спротивниот пол?
  (долга,кратка,права,виткана,фарбана природна со суканици,бушава и несредена со фризура?!)

  [​IMG]мене лично ваква ми се допаѓа,сакам машки со кратка коса средена и негувана. :)
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Долга и црна ама пред некое време збеснав по едно чупе со кратка црвена коса. Не знам шо ми се деси ама ми се сменија приоритетите кога е во прашање бојата на косата кај женските ..
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Последно нешто на светов ми е за гледање и размислување и допаѓање неговата коса : ))
  Едно е машкиот пол да бара убавина во косата на девојките зошто навистина може да ја има и девојката да е попривлечна со густа, виткана, таласеста, права, кратка, долга, миризлива и незнам ти каква коса ама за машкоо ко што кажав не ми менува многу.
  Единствено што несакам е машко со долга коса.
   
  На Stojne, WomanInRed, i_wanna_fly и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Кафеава или црна, ама мора да е долга и убаво одржувана.
  Мразам девојки со разбушавени коси испукани врвови... Плашила :)
  Повеќе сакам права отколку виткана. Ама ако е со убави локни нема да ми пречи и таласеста или потполно виткана :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Средена, кратка, и убаво миризлива. Порано не сакав ама сега во последно време ми се свиѓаат кец исшишани машки. Укус...никогаш не престанува да се менува:)
   
  На WomanInRed, street_chic и JaMi им се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ништо друго освен црна долга коса пеглана поуба мие :rolleyes::sreken
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Кратка ,црна убаво средена,миризлива...
  Ахххххххх...
  И да..едно од првите работи што ги гледам кај машкото е косата :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Воопшто не ми е битна ни должина ни боја на коса...се додека истата е средена!
   
  На i_wanna_fly и JaMi им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Еве што ми одговори 4FUN
  "pa nemam odredeno mislenje baby
  sekoja kosa znae da bide odlicna na sekoja licnost
  vo zavisnot od toa kako ja neguva i nosi
  mene mi se dopagja tvojata sekako, mislev deka najsexi si so repce od strana :D ama peglana si fantasticna be"
   
  На Alaysa, WomanInRed, i_wanna_fly и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  сакам кога го сакам ќелав
  сакам кога ме сака бушава
  :biggrin
   
  На Prashina и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: