Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол? | Црнобело Форум

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Инспирирана од анкетава која вели дека

74% од мажите ги привлекува косата на жената
44% од мажите ја забележуваат најпрво косата, а потоа нозете, облеката и шминката
82% од мажите сметаат дека секси фризура е клучен елемент на женската заводливост
60% од мажите признаваат дека попрво би излегле со жена која има совршена коса, отколку со некоја која има големи гради
78% од мажите велат дека сјајна, здрава коса и коса која убаво мириса, и тоа како ги возбудува

Според ова ме интересира вашето мислење околу косата на спротивниот пол,дали сметате дека е важно убаво средена коса,или не е воопшто не е битно како ќе изгледа ? Каква ве привлекува и ви се допаѓа кај спротивниот пол?
(долга,кратка,права,виткана,фарбана природна со суканици,бушава и несредена со фризура?!)

мене лично ваква ми се допаѓа,сакам машки со кратка коса средена и негувана. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Долга и црна ама пред некое време збеснав по едно чупе со кратка црвена коса. Не знам шо ми се деси ама ми се сменија приоритетите кога е во прашање бојата на косата кај женските ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Последно нешто на светов ми е за гледање и размислување и допаѓање неговата коса : ))
Едно е машкиот пол да бара убавина во косата на девојките зошто навистина може да ја има и девојката да е попривлечна со густа, виткана, таласеста, права, кратка, долга, миризлива и незнам ти каква коса ама за машкоо ко што кажав не ми менува многу.
Единствено што несакам е машко со долга коса.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Кафеава или црна, ама мора да е долга и убаво одржувана.
Мразам девојки со разбушавени коси испукани врвови... Плашила :)
Повеќе сакам права отколку виткана. Ама ако е со убави локни нема да ми пречи и таласеста или потполно виткана :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Средена, кратка, и убаво миризлива. Порано не сакав ама сега во последно време ми се свиѓаат кец исшишани машки. Укус...никогаш не престанува да се менува:)