Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол? | Црнобело Форум

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
401
1,073
Eupen
Леле, фетиш ли ми е што ли ми е долга коса кај машко, уфффф,уште од мала, мајка ми имаше еден колега со долга коса. Кога ќе дојдеше кај нас се срамев, и ко ќе ме прашаа Весна зошто го сакаш Љиљо,јас им велев, оти има длга коса :)(inlove)(inlove)(inlove):rofl 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Пред се чиста,црна долга,помалку виткана.И дефинитивно женско ми се свиѓа со долга коса.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Никогаш не сум имала прецизирано која должина,освен тоа да е црна или темна по можност но и тоа не било пресудно.
Се зависи од изгледот во целина дали ми се допаѓа или не.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,311
1,941
1,133
Темна кафена или црна...одсекогаш ме привлекувале темни мажи....:)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Бојата не ми е многу битна,ама повеќе ме привлекуваат посветли мажи.Најбитно ми е да е чиста и средена.
А должината да е вака нешто:

или вака:

или пак вака:
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Кратка и убаво средена. Не сакам мажи со долга, несредена и мрсна коса.