1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 28 август 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Средена,чиста...правејќи си ретроспектива...кратка.
   
 2. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Леле, фетиш ли ми е што ли ми е долга коса кај машко, уфффф,уште од мала, мајка ми имаше еден колега со долга коса. Кога ќе дојдеше кај нас се срамев, и ко ќе ме прашаа Весна зошто го сакаш Љиљо,јас им велев, оти има длга коса :)(inlove)(inlove)(inlove):patos

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Ballet is my life и diva orhideja им се допаѓа ова.
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Пред се чиста,црна долга,помалку виткана.И дефинитивно женско ми се свиѓа со долга коса.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Никогаш не сум имала прецизирано која должина,освен тоа да е црна или темна по можност но и тоа не било пресудно.
  Се зависи од изгледот во целина дали ми се допаѓа или не.
   
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Темна кафена или црна...одсекогаш ме привлекувале темни мажи....:)
   
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Бојата не ми е многу битна,ама повеќе ме привлекуваат посветли мажи.Најбитно ми е да е чиста и средена.
  А должината да е вака нешто:
  [​IMG]
  или вака:
  [​IMG]
  или пак вака:
  [​IMG]
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]
   
  На Saladin и escape им се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
 9. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Кратка и убаво средена. Не сакам мажи со долга, несредена и мрсна коса.
   
 10. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  mens-hairstyles-2015-4.jpg
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: