1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 28 август 2012.

 1. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
 2. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  неам некои такви приоритети ама паѓам ко круша на ова:sreken
  [​IMG]


  [​IMG]
  и да сакам долги коси...природно плави , но баш ме бендисува кога ќе видам и ваква коса или фризура
  [​IMG]
   
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Сакам девојчиња со долга,руса коса.Нешто налик ово:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А може и црна,али вака нешто:
  [​IMG]
   
 4. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Најискрено не ми е толку битна бојата на косата колку тоа да биде средена, измиена, чиста, прстиња низ косичка лесно да врват :zelen За бојата ова го кажав зошто сум приметила дека не ми зависи многу до косата, ми се свиѓале и со плава и со црна, со кратка, со малку подолгичка, само искрено не сум фан на баш долга машка коса.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y, 84 sk_Y ^_-, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  е па само вакви :D но веј долга ! :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Црна,остра,кратка кец.
  [​IMG]
   
  На ZmajChe и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ја обожаам двојку или кец ипол, али не косу : ) hh
  А за спротиван пол, па што знам , виде пишаја сам дека и кратка коса може да изглеа мноо проокативно и заебано само ако ву стои на цуру, а цура како цура нели дугачка коса скроз до гз, па малце вртенка , пеглана што знам ( само ако ја би гу пеглаја па макар и два три саата ) : ) ајде може и такфа, само нека биде бујна, боја не е битна ( солидаран сам ја спрема Салета Матиќ )hh

  сеќам се на муабет од мене ... нека има бе дугачку косу па да гу уврту два три пут у руку :sram ( док се дешаа орал тингз ) хухух
   
  На Сара.13 и ZmajChe им се допаѓа ова.
 8. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Со мнооогу долга коса ,сакам црвенкаста боја на коса,и сите девојки со интересни онака несекојдневни јаки фризури .... :rolleyes:
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Многу долга коса или ептен кратка :zelen
   
  На 84 sk_Y ^_- и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  значи ги обожавам машките со подолга коса :mstickle
   

  Прикачени податотеки:

  На goodgod му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: