1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 28 август 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Не ме привлекуваат плавуши и виткани ко макарони. Ми се свиџа кога е густа, средна дужина, костенлива или црна. Но ете се погоди да сум у врска со редхед, меџутим добро и’ стои и црвена, неам замерка. :zelen
   
  На Foxboro и JaMi им се допаѓа ова.
 2. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Русокоса со пунџа или плетенка уф.
   
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Само да биде средена и да не биде долга :)
   
 4. Rodeo Tvrdo

  Rodeo Tvrdo Активен Член

  Зачленет на:
  20 мај 2012
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  [​IMG]
   
  На Stojne, WomanInRed, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Сакам со кратка коса (на 1 шишан или како првата слика од почетокот на темава), бојата не ми е мнгоу битна. Порано многу сакав со руси коси, а сега сакам смеѓи, кфаеви или црни.
  А знам дека на него му се слабост црнокосите (wasntme)
   
  На WomanInRed, i_wanna_fly, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Машко со долга косичка ама баш да му стои по можност црна но може и смеѓ и баш сакам да си играм со неговата косичка мммммммммм
  [​IMG]
   
  На Stojne, WomanInRed и JaMi им се допаѓа ова.
 7. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Кратка црна коса(inlove)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Знам што не ми е баш по мерак а тоа е русокоса. Не знам, можеби затоа што тукашниве наши русокоси веќе во 20тите години лошо ја фарбаат и изгледаат без вкус (сепак сум видел плави русинки - тоа е веќе друга прича. Интересни ми се ептен кратките со коса до уши. Истотака искуството досеа ми има кажано дека иам афинитети кон костенливо црвенокосите. Шо знам, можда тоа е тоа што прво ми запаѓа во око. Истотака и црна локнеста кратка.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Кафеава или црна, виткана коса :rolleyes:
   
 10. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Ваква ии да биде мека и миризлива
  [​IMG]
   

Сподели: