1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде можам да најдам? (општо)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 22 февруари 2012.

 1. flyyy

  flyyy Нов член

  Зачленет на:
  3 октомври 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Kade ima cd od lady gaga vo skopje??? Vo jugoton nema...
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Кодното име ѝ е Сузана Спасовска. Побарај ја така и одма ти даваат цд.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Дај кажујте итно кај да најдам ранец или торба со максимум големина 40 х 30 х 18, до кај 500-600 денари?
   
 4. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Каде да најдам аудио-визуелен речник на Германски?
  оставете линк

  Lady Gaga слушаш?
  hh, и ја почнав д аја слушам пред да стане "woman of the year"
   
  #304 Armagoddamn, 8 декември 2015
  Последна промена од модератор: 8 декември 2015
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Ми треба итно ланче, нека е кончано, со хороскопски знак девица. Каде може да го порачам најбрзо или да најдам во продавница, во рок од 1 недела макс?
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ако има @malo нешто, нека ти испрати. Јас како посредник 10 проценти од профитот :kafe
   
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Neznam... aj utre ke odgovoram.
   
 8. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  итно ми треба iron Cross како ozzy osbourne sto nosese
   
 9. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Кажете ми каде се продаваат четкички за nails designs ама комплет, пошто знам една до две се продаваат и во авон (nod)[​IMG]
   
 10. Lovestoned

  Lovestoned Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 октомври 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  5
  Да не сте налетале негде низ Скопјево на бакарни садови ?[​IMG]
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: