1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде можам да најдам? (општо)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 22 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Шољи што појавуваат одредена работа кога истураш топла вода ?
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. woworld

  woworld Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Секој што бара работа од дома, својата работа од соништата може да ја пронајде во рамките на тимот на АВОН. Координатор сум во авон, и препорачувам на секому да проба да биде шеф. Да заработува на брз и лесен начин. Заинтересирани нека ме контактираат во порака. Поз
   
 3. Artist

  Artist Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 декември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Каде можам да најдам:
  а) тефтери за цртање/скеч блокови во разни големини,
  Screenshot_2017-12-15-22-57-17.png Screenshot_2017-12-15-22-57-33.png Screenshot_2017-12-15-22-58-26.png
  б) технички/механички моливи со мина поголема од 2,5mm и мини за истите,
  Screenshot_2017-12-15-22-40-51.png Screenshot_2017-12-15-22-40-17.png
  в) пак папир?
   
 4. AleksandarMKD

  AleksandarMKD Нов член

  Зачленет на:
  16 декември 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Kade mozam da najdam knigi od Oguz Atay, dali imate sretnato nekade?
   
 5. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Во Турција.
   
 6. AleksandarMKD

  AleksandarMKD Нов член

  Зачленет на:
  16 декември 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Pa mene ic ne mi tekna, fala.
  Samo ako razbiras turski, da mi ja prevedese edna na mkd. Bot
   
 7. woworld

  woworld Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Денес секој од нас бара дополнителна заработувачка. Нудам работа во Авон. Работа која нема да ве заморува, работа од дома. Заработувате сами, сами сте свој шеф. Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден. За дополнителни информации пишете ми во порака. Поз 26047096_577501652595678_2894033662819718477_n.jpg
   
 8. Viper0105

  Viper0105 Нов член

  Зачленет на:
  15 август 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам за книгата Мит за сите времиња од Стојмир Симјановски да не ја има некој и дали ја продава или каде можам да ја најдам за купување.

  За членот @Аркантос прочитав некаде дека ја има но профилот не му е достапен, дали има некој на форумов да го праша истово за мене. Фала однапред и поздрав.
   
  #339 Viper0105, 16 август 2018
  Последна промена: 16 август 2018

Сподели: