Каде можам да најдам? (општо) | Црнобело Форум

Каде можам да најдам? (општо)

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Да не знае некој каде можам да најдам течен латекс? За маска за 1 април ми е :D
Не сум сигурен дека продаваат, да не испадне сум ти го потрошил времето, ама на пластичарска улица близу семафорите кои се на западната страна на јужната страна од улицата има една работилница каде заваруваат пластика. Пред неколку години имав скршена од оние убавите санки кои лежеа доле на скии и со кои можеше да се врти на место каде беше пластика. Ја однесов таму, чунки лепеле пластика. Тоа што ми заврпија работа не е битно, ама во сеќавање ми остана еден спорадичен разговор меѓу мајсторот и клиентот, каде мајсторот му рече дека треба со топење на латекс да се заврши некоја си работа, дека нема проблем да има и дека ќе му заврши работа.
Ако ти користи информацијава океј ако не, i'll be damned :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Lays чипс барам со години, го земав еднаш од Супер Тинекс и тоа беше. Ако видел некој нека каже, ќе му дадам едно да проба. :)
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Луѓе, ако знае некој масажерка шо прави терапевтски масажи на повик одма нека ми пише у инбокс, ако може :)
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Луѓе, ако знае некој масажерка шо прави терапевтски масажи на повик одма нека ми пише у инбокс, ако може :)
Сега ме подсети и јас да си викнам. Инав една жена што доаѓа дома и ѕвонев ама го сменила бројот. Ќе го најдам денес и ќе ти пишам, потсети ме у ПП за секој случај.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
^ако уште ви треба јас знам една па ако сакате ќе ви дадам број да си се договорите :)
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Во секој случај е добродојдена сугестијата. Те молам пушти ми го бројот во ПП ако можеш. Фала ти :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Viktor4mkd

Нов член
26 април 2017
1
0
1
25
Здраво, дали знаете каде можам да најдам сложувалки и подлоги за маус за принтање ?