Каде можам да најдам? (општо)

Miguel

Истакнат Член
29 декември 2015
8
20
113
Каде да најдам добар Англиско/Шпанско - Македонски двонасочен речник?
Може да биде програма, електронска книга (pdf,djvu) или датотека за GoldenDict.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Каде да најдам добар Англиско/Шпанско - Македонски двонасочен речник?
Може да биде програма, електронска книга (pdf,djvu) или датотека за GoldenDict.
Шпанско - македонски двонасочен речник во Просветно дело, со граматика. Не ме држи за збор, мислам беше 1700 денари на времето. Црвена корица, тврд повез... феноменално издание.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Има и Македонски-Англиски солидни изданија по книжарите. Може и по кеј да се најде настаро поефтино. Јас мојот пред којзнае колку години го купив со тврд повез 650 денари две години после издавање, мирисаше на ново :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Едит, сега погледнав на каталог, 740 денари е, истиот речник.
Мамето нивно... 1000 денари го намалиле во рок од неколку години. Коњи...
 

Miguel

Истакнат Член
29 декември 2015
8
20
113
Фала, но јас барам речник за компјутер кој се користи офлајн.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Фала, но јас барам речник за компјутер кој се користи офлајн.
Ќе пребарам деновиве што има. Babylon имаше едно време, не знам со верзиите како стојат ама бркаше работа.
 

sfdsafafa

Истакнат Член
9 септември 2013
9
0
301
32
zdravo na site znaci vaka jas sum masko so nekoi si 2 metra i stv imam problem so pronaogjanje na dolgi farmerki znacinsve mi e kratko pa. dokolku nekoj znae nekpja prodavnica vo skopjevo kade sto se prodavaat podolgo farmerki a ne farmerki od tipot na bershka pull bear zara i red drugi neka pishe
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Во Левис да видиш ако уште работи , мој другар е така висок па знам тамо најде нешто , ако уште е на рекорд ако не го преместиле не сум забележал ...
 

Ана:)

Нов член
17 февруари 2016
3
0
1
22
Да не знае некој каде можам да најдам течен латекс? За маска за 1 април ми е :D