1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде можам да најдам? (општо)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 22 февруари 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Во антикварницата што е во Стара Чаршија, веднаш под кафулето „Харем“.
   
 2. Miguel

  Miguel Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 декември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  20
  Каде да најдам добар Англиско/Шпанско - Македонски двонасочен речник?
  Може да биде програма, електронска книга (pdf,djvu) или датотека за GoldenDict.
   
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Шпанско - македонски двонасочен речник во Просветно дело, со граматика. Не ме држи за збор, мислам беше 1700 денари на времето. Црвена корица, тврд повез... феноменално издание.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Има и Македонски-Англиски солидни изданија по книжарите. Може и по кеј да се најде настаро поефтино. Јас мојот пред којзнае колку години го купив со тврд повез 650 денари две години после издавање, мирисаше на ново :)
   
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Едит, сега погледнав на каталог, 740 денари е, истиот речник.
  Мамето нивно... 1000 денари го намалиле во рок од неколку години. Коњи...
   
 6. Miguel

  Miguel Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 декември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  20
  Фала, но јас барам речник за компјутер кој се користи офлајн.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ќе пребарам деновиве што има. Babylon имаше едно време, не знам со верзиите како стојат ама бркаше работа.
   
 8. sfdsafafa

  sfdsafafa Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  zdravo na site znaci vaka jas sum masko so nekoi si 2 metra i stv imam problem so pronaogjanje na dolgi farmerki znacinsve mi e kratko pa. dokolku nekoj znae nekpja prodavnica vo skopjevo kade sto se prodavaat podolgo farmerki a ne farmerki od tipot na bershka pull bear zara i red drugi neka pishe
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,736
  Допаѓања:
  767
  Во Левис да видиш ако уште работи , мој другар е така висок па знам тамо најде нешто , ако уште е на рекорд ако не го преместиле не сум забележал ...
   
 10. Ана:)

  Ана:) Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Да не знае некој каде можам да најдам течен латекс? За маска за 1 април ми е :D
   

Сподели: