Каде летово на одмор? | Црнобело Форум

Каде летово на одмор?

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Лето 2017 одам на Малта... веројатно. Појма немам рано е, ама собирам пари. Ќе спичкам едно €1000 - €1500 како и да е. Лето 2017 Господово. :D
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,431
1,683
Таму каде што треба
Лето 2017 одам на Малта... веројатно. Појма немам рано е, ама собирам пари. Ќе спичкам едно €1000 - €1500 како и да е. Лето 2017 Господово. :D
Нема да згрешиш.Преубаво место за млади и провод.
Јас последново лето бев два месеци на Малта со дечко ми.Супер си поминавме.
Он топик-летово се уште не знам каде ќе се оди,но дефинитивно Охрид не ни бега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Многу е рано, ама ништо не се сменило од прошлата година така да ќе иам два одмори еден во Грција, друг во Охрид тоа е :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,308
5,811
1,683
Disco
Никаде?

Сепак ќе се повторам :kafe

Одмор? Ситно-буржоаска измислица во иста категорија со поимот "слободно време" која е синоним за некаков временски период каде на одреден шљакер му е дозволено да располага со своето време без да биде санкциониран поради своеволна употреба на....своето време. 350 денови шљакерај вс. 15 дена "одмор". Кои 15 дена би се состоеле од неумерено пијанчење и ждерење со бонус во вид на ефтина јебачина или понекоја психотропна супстанца.

Има и полошо а тоа не неможноста на голем дел од популацијата да ја има и таа ситна илузија, 7 дена во Дојран или грчка селендра со гепек полн со храна...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Чекај сине, некои имаат месец дена одмор, а и преку годината многу слободни денови, а тоа е многу и за јадење и пијанчење и секс до крајот на универзумот и назад :)
Да ја скокнеме ситната буржоазија, сонувај поголеми соништа :)

И да, некои немаат ниту работа, не пак одмор да одат било каде во Р.М.

Јас ќе одам Сплит и надолу по Јадранот уште по некој град, да се собере инспирација за до зимото...