1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде летово на одмор?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Sara, 15 февруари 2012.

 1. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  166
  Лето 2017 одам на Малта... веројатно. Појма немам рано е, ама собирам пари. Ќе спичкам едно €1000 - €1500 како и да е. Лето 2017 Господово. :D
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Нема да згрешиш.Преубаво место за млади и провод.
  Јас последново лето бев два месеци на Малта со дечко ми.Супер си поминавме.
  Он топик-летово се уште не знам каде ќе се оди,но дефинитивно Охрид не ни бега.
   
  На BadBoy007 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Многу е рано, ама ништо не се сменило од прошлата година така да ќе иам два одмори еден во Грција, друг во Охрид тоа е :D
   
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Кој рано рани 20% попуст ќари:)
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Никаде?

  Сепак ќе се повторам :kafe

  Одмор? Ситно-буржоаска измислица во иста категорија со поимот "слободно време" која е синоним за некаков временски период каде на одреден шљакер му е дозволено да располага со своето време без да биде санкциониран поради своеволна употреба на....своето време. 350 денови шљакерај вс. 15 дена "одмор". Кои 15 дена би се состоеле од неумерено пијанчење и ждерење со бонус во вид на ефтина јебачина или понекоја психотропна супстанца.

  Има и полошо а тоа не неможноста на голем дел од популацијата да ја има и таа ситна илузија, 7 дена во Дојран или грчка селендра со гепек полн со храна...
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Тука до Santorini ... (star)(star)
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  До Охрид,скромна сум
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Кој касно касни, нема попуст, јеби га:)
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Чекај сине, некои имаат месец дена одмор, а и преку годината многу слободни денови, а тоа е многу и за јадење и пијанчење и секс до крајот на универзумот и назад :)
  Да ја скокнеме ситната буржоазија, сонувај поголеми соништа :)

  И да, некои немаат ниту работа, не пак одмор да одат било каде во Р.М.

  Јас ќе одам Сплит и надолу по Јадранот уште по некој град, да се собере инспирација за до зимото...
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Охрид и Нашиот Јужен Сосед.
   

Сподели: