1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде летово на одмор?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Sara, 15 февруари 2012.

 1. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Турција цела турнеа ќе си направам,Анталија,Кушадаси,Истамбул!
   
 2. Metalec

  Metalec Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  33
  Грциа,Турција,Србија,Црна Гора или пак Италија
   
  На Navoj му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  На Хавајските острови мадам.
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  На Сатурн. 10 дневен одмор на плажа.
   
  На Outrider и Lady* им се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Охрид и Грција
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Arbeitplatz.

  Шестмесечен аранжман, ми истекува некаде кај октомври, после се обновува со право за зимање на одмор.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Имало добри понуди и ефтини аранжмани за било која од 10-те димензии на мултиверзумот. Според некои модели од Стринг теоријата можни се меѓу 7 и 26 димензии ако не се лажам.
  Туристичката агенција `Хасан-ал-Сабах травел` нуди посета на посакувана димензија со помош на соодветни портали преку кои се влегува во нив. Има и поефтина варијанта со конзумација на Диметилтриптамин (познат меѓу амазонското селанство како Ајахуаска).

  Во една од тие димензии, муштеријата пример има јахта со хелипад, бугати и харем на приватен остров. Одмор из снова. Али враќањето назад би било кошмар.

  Btw, името на агенцијата е во чест на Хасан-ал-Сабах, познат како Старецот од планината кој прв нудел слични аранжмани уште во 12.век. Иако цената била висока во тоа време и шансите за враќање назад биле 50-50 сепак бил визионер и човек кој гледал со векови напред.
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Незнам точно каде ама низ Македонија
   
 9. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  Бев во Одеса во Украина,си поминав прекрасно
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Летово нема да одам никаде на одмор како и секоја година (?!) затоа што задоволството многу брзо ми поминува, доволно ми е еден ден... и толку. :)

  Онака можеби на крајот ќе претрчам до Охрид/Претор и то е то за летово.
   

Сподели: