1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Итно ми треба да ослабам

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Bibi, 14 февруари 2012.

 1. Препознатлива

  Препознатлива Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  94
  Само со правилна исхрана и доста вежбање ќе дојдеш до вистинскиот резултат. Секако овој режим си бара и посебно внимание,а и голема упорност. Се се може ако се сака :)
   
  На True_Blood и Iskra*-* им се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Јас бев ептен тешка категорија, од почеток на декември до сега имам поинаков начин на исхрана. Го исфрлив брашното и компирот од употреба. Во почетокот ми беше многу тешко, затоа што јас без тестенини и леб не можев да опстанам па знаев да се скријам и да јадам скришно. Исто жена ми знаеше да дојде да ме фати за уши и да ме испотепа. (шала :) )
  После тој тежок период почна да ми доаѓа навиката. Денес јадам без леб без проблем. Јадам буквално се’ друго, и тоа количниски. А слабеам. Од декември до сега имам симнато 20 килограми. (заокружив инаку се 24) :)
   
  На Ана-Каренина, Just Perfect, Trajche и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Сакам да ослабам толку само за да ми биде рамен стомакот бидејќи тоа единствено ми смета..За кг не знам колку би било точно тоа бидејќи ако речам 10кг многу ќе ми бидат барем 6-7..Со диети не сакам да се окупирам знам многу случаеви кај што завршиле на раб на анорексија и затоа сум голем противник на диети а и од дома како уште поголеми противници на диетите кога ќе ме приметат дека држам диета веројатно едвај ќе се извлечам ..
  Не ми треба диети само здрав начин на исхрана ..лебот и прженото веќе го изоставив,ја намалив количината на храната која ја внесувам...чекам целта да ми се исполни иако знам дека ќе чекам ама барем знам дека ќе се испалти :)
   
  На Trajche и Bibi@ им се допаѓа ова.
 4. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Е косата ми се крева кога ќе прочитам за ова „слабеење“ со апчиња. Па уште и нивна препорака.
  Добро бе девојки, зарем навистина мислите дека слабеете всушност?
  Се истоштувате, го шокирате организмот. Тврдам дека по престанување со пиење ќе си ги вратите килограмите, за 2-3 месеци преку сила.
  Тие килограми не сте ги добиле преку ноќ, па нема да ги симнете со некоја магична таблетка која во меѓувреме партал ви ги прави хормоните.
  Тие килограми се таложеле месеци и месеци, години можеби, па затоа ви требаат и месеци за да ги симнете.
  Здраво може да ослабете со внимавање на исхрана и ВЕЖБАЊЕ. Впрочем, досадна сум си, имам веќе пишувано за ова.
  Сите сакате преку ноќ резултати, евентуално за еден месец. Соочете со реалноста, спознајте си го организмот, видете што ви годи.
  А насловов пак на темава „Итно ми треба да ослабам“ |-(
  Е ајде де, превземете нешто итно, ама не очекувајте итни резултати. Не се уништувајте со хемикалии.
   
  На BlackTulip, Lovely*-* и Trajche им се допаѓа ова.
 5. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  ти итно не си се здебелила па сеа итно и да ослабиш, заборави на такви работи. Ако планираш 10кг за месец дена ОК ама после оди одма на болница ;) Среди тоа исхраната, физичка активност (теретана или ако имаш дома орбитрек/собен велосипед), не јади Junk Food и тоа среди го не само за матура сеа после ај по старо, туку за секогаш. Еден ден ке бидеш горда на целата пот што си ја дала за добар изглед и здравје. Толку од мене, а брзо слабеење заборави одма! Не си се здебелила преку ноќ па сеа и да ослабиш преку ноќ ;)
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  1недела 3 килограми ослабев!! Без диета, туку друг режим на храна... Која сака да ослабе писете ПП
   
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Бројката одма ми кажува дека начинот на која си ослабела за 1 недела не штима, така да кај и да е ќе си вратиш од тие 3, 5 назад...
   
 8. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Мислам дека имам некаде пишано за апчињата на слим лине, ги имам и јас пиено, од едни капсули, ослабев 12 кг... немав никакви штетни последици, секако си ги следев правилата по кои треба да се пијат... и не си ги вратив килограмите, ма ни килце, сега накачив пак, 10 кг сигурно, за некој месец ќе почнам повторно со нивна употреба, така да воопшто не се секирам од таа страна :D
   
 9. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Трајче, здрава храна брат (nod)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara.Be

  Sara.Be Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  Да ви кажам само дека ако држете диета нема да ослабете! Сестра ми држеше едно време и никако да ослабе ама подоцна почна да внимава на исхраната, не јадеше ништо мрсно и ослабе.. А ја никако па да ослабам и еднаш се скаравме со татко ми и не можев да јадам и ослабев малку.. :)
   

Сподели: