1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Итно ми треба да ослабам

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Bibi, 14 февруари 2012.

 1. Bibi

  Bibi Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Sakam da oslabam... probav edna dieta -proteinska- ja drzev nekade 28 dena ama nemashe tolku golemi rezultati kako shto ochekuvav :( nazalost. Kako i da e kazete nekoja dieta, so brzi rezultati :) ...
   
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Заборави на килограмите, заборави дека сакаш да ослабиш, заборави на диети. Преиспитај се самата себе. Откриј што е она што те прави тажна и незадоволна. Откриј што ти недостасува. Вљуби се ;). Опушти се, забавувај се, биди задоволна од себе. Потребата за храна сама ќе се намали. И ќе ослабиш. :)
   
  На Luckky, BlackTulip, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  побарај одговор во соодветното поле "диета"
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  :) Сите сакаме со една диета, по можност да биде краткотрајна да се направиме манекени/ки, за жал тоа го нема. Заборави на вагата, гледај како се чувствуваш и дали си задоволна од изгледот кога ќе се погледнеш во огледало, а доколку би сакал да се придржуваш кон здрав и правилен начин на исхрана, потребно е да се знае за самиот човек ( во случајов вие) колку сте висока, колку килограми имате, и така натаму, па да се приалгоди за вашите потреби. Не гледајте диети од интернет или од весници, секој си има различни потреби протеин, јаглехидрати, масти...
   
  На Pinkita, BlackTulip, MountainMan и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Bibi

  Bibi Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  ama itno mi treba maturnatka sum .... :) i mi treba itno da oslabam nekade 10kg :/
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Да погодам?
  Висока си 165, а тешка 60кг. ??
   
 7. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Оди на стадион трчај по 5 круга секој ден,јади овошје наместо чоколада,макарони,пици и хамбургери и ќе видиш како ќе ослабеш,а воедно и ќе се затегнеш...Не ти треба диета за да бидеш истрајна,потребен е јак карактер и упорност !
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Пиј 2 литра вода секој ден. Движи се повеќе, вежбај. Не ВЕЧЕРАЈ, освен салата или овошје. Ограничи го благото на 2 пати неделно. Намали ги порциите. И резултати ќе имаш за еден месец. ;)
   
 9. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  почни да вежбаш нешто, аеробик, зумба или нешто слично, и пази малце на исхрана. Не мора некоја строга диета да држиш. Имаш време до мај:)
   
 10. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Да си земеш чај за слабеење од Виталија Слим & Фит , нема да те тера многу да јадеш и обавезно леб нутри со сончоглед од Жито Лукс, мислам дека нема потреба да држиш строги диети , и доколку можеш без благи работи и гледај по здраво исхранувај се што значи , млеко многу ретко , доручекот нека биде со чај , јајца два пати во неделата , повјлееќе варен зеленчук (моркови,брокула, грашок ...),од месо пилешко и риба , овошје кога осеќаш потреба за благо , а и доста ефикасен е цитронот секој ден после доручек и гледај чајот без шеќер да го пиеш, а чоколадо кога ти се јаде само земи си тие што содржат 70% какао , се надевам дека ке пробаш и ќе бидеш задоволна ,но се зависи колку ќе бидеш упорна
   

Сподели: