1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Итно ми треба да ослабам

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Bibi, 14 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Тоа е затоа што лошо ја дефинираш диетата. Од интернет истражувања немаш никакво фајде, за да ја поставиш диетата (што впрочен значи начин на исхрана а не слабеење - така да сестра ти држела диета вака или онака), треба да се консултираш со експерти во нутриционизам, да направиш неколку тестови на крв, да поминат едно 2-3 недели во зависност на кој режим на исхрана навеќе би ти одговарал, и најбитно, да почнеш лека полека и физички да се активираш повеќе.
   
 2. Sara.Be

  Sara.Be Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  Абе нз.. Секој има различен организам.. На некој диети од нет има ефект за некој не..
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Токму затоа што секој има различен организам треба да се консултира со експерти кои прво ќе го прегледаат а потоа ќе направат неколку тестови за да на крај состават некоја приближна листа на режим на исхрана.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас стварно не знам зошто си добив и казнен што напишав дека труење со нафталин ги топи мастите многу брзо но е екстремно опасно и ризично.

  Бут ѕоу цан гет фит :(
   
  На Sara.Be му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: