Итно ми треба да ослабам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да ви кажам само дека ако држете диета нема да ослабете! Сестра ми држеше едно време и никако да ослабе ама подоцна почна да внимава на исхраната, не јадеше ништо мрсно и ослабе.. А ја никако па да ослабам и еднаш се скаравме со татко ми и не можев да јадам и ослабев малку.. :)

Тоа е затоа што лошо ја дефинираш диетата. Од интернет истражувања немаш никакво фајде, за да ја поставиш диетата (што впрочен значи начин на исхрана а не слабеење - така да сестра ти држела диета вака или онака), треба да се консултираш со експерти во нутриционизам, да направиш неколку тестови на крв, да поминат едно 2-3 недели во зависност на кој режим на исхрана навеќе би ти одговарал, и најбитно, да почнеш лека полека и физички да се активираш повеќе.
 

Sara.Be

Нов член
15 февруари 2013
13
7
3
Prilep
Тоа е затоа што лошо ја дефинираш диетата. Од интернет истражувања немаш никакво фајде, за да ја поставиш диетата (што впрочен значи начин на исхрана а не слабеење - така да сестра ти држела диета вака или онака), треба да се консултираш со експерти во нутриционизам, да направиш неколку тестови на крв, да поминат едно 2-3 недели во зависност на кој режим на исхрана навеќе би ти одговарал, и најбитно, да почнеш лека полека и физички да се активираш повеќе.

Абе нз.. Секој има различен организам.. На некој диети од нет има ефект за некој не..
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Абе нз.. Секој има различен организам.. На некој диети од нет има ефект за некој не..

Токму затоа што секој има различен организам треба да се консултира со експерти кои прво ќе го прегледаат а потоа ќе направат неколку тестови за да на крај состават некоја приближна листа на режим на исхрана.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас стварно не знам зошто си добив и казнен што напишав дека труење со нафталин ги топи мастите многу брзо но е екстремно опасно и ризично.

Бут ѕоу цан гет фит :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sara.Be