Итно ми треба да ослабам

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
ama itno mi treba maturnatka sum .... :) i mi treba itno da oslabam nekade 10kg :/
Не знам како си се хранела до сега, но ако знаеш намали барем 500-600 калории дневно, за 1 месец ќе намалиш 2-3 килограми, таман за 3 месеци 7-8 :) И секако ако можеш практикувај кардио вежби, ако би можела тоа да го правиш на празен стомак, за да ги стопиш масните наслаги.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
sto e ova Slim Line soft gel ?? i od kaj se kupuva....

достапен е на пазарот, се купува од веќе зачленети членови, можам да ти дадам број од дечкото што јас ги купив (пиши ми во порака), па он ќе ти објасни што и како.
иначе тоа се таблети се пие една дневно пред оброк со што ти го намалува апетитот и пиеш до 2л вода.

 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
достапен е на пазарот, се купува од веќе зачленети членови, можам да ти дадам број од дечкото што јас ги купив (пиши ми во порака), па он ќе ти објасни што и како.
иначе тоа се таблети се пие една дневно пред оброк со што ти го намалува апетитот и пиеш до 2л вода.
И јас ги имам пиено.Има ефект ама затоа ко на дроги да бев тие месец дена:eekops:
А која им е цената сега,затоа што слушнав дека ги поскапеле?
 

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Sakam da oslabam... probav edna dieta -proteinska- ja drzev nekade 28 dena ama nemashe tolku golemi rezultati kako shto ochekuvav :( nazalost. Kako i da e kazete nekoja dieta, so brzi rezultati :) ...
Биби не се секирај на татко ми му најдоја шеќер... Беше прилично дебел. Се заинати и купи ОрбиТрејк потоа користеше црн леб житарки задолжително ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК, житарки, на сабајле пиеша ЈОГУРТ СО ЦИМЕТ (можда изгледат гадно но баш помага во слабеењето). На секои 3 сати јадеше по малку (пр. пола зрн леб со зденка и салата ).... така тераше 2 недели и што направи ослабе 15 кила.
И јас сум крупна и треб да ослабам пробвам да ја напрам таа негова диета...
Ова може да послуже и за тие што имаат ШЕЌЕР..... :)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Доволно е да се внимава на исхрана доколку некој е склон на дебелеење, мора да го исфрли од исхраната лебот, благото и многу сол никако. Доколку некој е подебел тогаш нека се консултира со стучни лица, на пример диетите од Жан Митрев се имаат покажано како многу успешни, знам многу девојчиња кои од мали беа дебели, и како такви пораснаа..Но придржувајќи се на диетата на Митрев ослабеа...
Среќа што никогаш во животот немав потреба да држам диета, не знам како би се справила со тоа..(facepalm)
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Од таа диета јас завршив во болница на инфузија и веќе не се замарам со ништо ти треба нешто друго спортувај нешто ова она а диети држење никако.