Интернет заработка

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
Па вака... се извршуваат некои ситни работи ( пр. коментари на youtube, sign up на сајтови, like на fb страни и слично). Парите се на твојата сметка на mocroworkers и можеш да ги префрлиш на paypal, moneybookers...... ама не знам како може да се подигнат во кеш кај нас бидејќи paypal нема :/
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Па вака... се извршуваат некои ситни работи ( пр. коментари на youtube, sign up на сајтови, like на fb страни и слично). Парите се на твојата сметка на mocroworkers и можеш да ги префрлиш на paypal, moneybookers...... ама не знам како може да се подигнат во кеш кај нас бидејќи paypal нема :/
кога ке направиш 10$ ке си ги префрлиш на moneybookers ... така ке си собереш 50-100$ и после од moneybookers ке си ги извадиш на твоја сметка! лесно е како да ги извадиш, ти само прво заработи ги :)
 

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
кога ке направиш 10$ ке си ги префрлиш на moneybookers ... така ке си собереш 50-100$ и после од moneybookers ке си ги извадиш на твоја сметка! лесно е како да ги извадиш, ти само прво заработи ги :)
а како можам после на моја сметка да ги префрлам, на пример во комерцијална или во тутунска банка? Веке имам сметка на moneybookers ама се уште немам 10$ ?
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
а како можам после на моја сметка да ги префрлам, на пример во комерцијална или во тутунска банка? Веке имам сметка на moneybookers ама се уште немам 10$ ?
јас со тутунска банка имам добра соработка, и преку нив имам вадено пари од moneybookers ... извади си девизна картица, за 4-5 дена ке ја добиеш и тоа е тоа :)
само мислам дека минимум cash out од
moneybookers е 20$
 

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
си отворив сметка во тутунска банка... па сега чекам... А дали може со обична дебитна картичка да се изведе сето тоа?
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
Може само кај некои видови дебитни се оклучува опција за плаќање и превземање на пари преку нет зашто во МКД сеуште нели немаме пеј пал. За тоа треба да се обратиш до Банката. А пари преку нет се прават зошто да не. Само треба да си врзан за компјутерот најмлаку 13-14 часа за да се исплати. Значи реков врзан-на компјутер јадење, на компјутер пиење итн.
 

mistic

Нов член
29 август 2012
2
0
1
30
Ej здраво на сите! ;) Дали некој може да ми објасни детално чекор по чекор како парите од microworkers да ги префрлам на moneybookers ? имам заработено околу 25 сдолари ама не знам како да ги префрлам и дали ќе може прво да ги префрлам а потоа да ја поврзам со сметка во банка?
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Може само кај некои видови дебитни се оклучува опција за плаќање и превземање на пари преку нет зашто во МКД сеуште нели немаме пеј пал. За тоа треба да се обратиш до Банката. А пари преку нет се прават зошто да не. Само треба да си врзан за компјутерот најмлаку 13-14 часа за да се исплати. Значи реков врзан-на компјутер јадење, на компјутер пиење итн.
Немора да бидеш врзан на компјутер 13-14 часа за да извадиш една плата (освен ако не работиш на Microworkers за 5$/дневно). На ИБиз форумот има членови кои заработуваат големи суми на пари од affiliate сајтови.
 

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
Имам едно многуууу важно прашање .... На microworkers кај адресата напишав се точно ама кај full name го имам написано само името а не и презимето , како можам да го поправам тоа... како ке ми стигне сега писмото со ПИН? Помагајте ве молам :(:( Дајте некој совет.... . .. . ... . . .