Интернет заработка

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Пред некој ден бев во УЈП, да прашам ( инаку работам на microworkers) ми рекоа дека ако тие платиле данок јас не треба да платам, а ако не е платен од нивна страна тогаш јас треба да пријавам кај нив и да платам. Не знам што да правам, гледав дека казните се големи, да не направам некој проблем. :(

Инаку фала ви за советите ;)

Без проблем, не треба никаков данок да пријавуваш пошто ти максимум што можеш да заработиш месечно на MW се некаде 10-15$. Јас се бавам со интернет маркетинг повеќе години, заработувам цели месечни плати и немам платено никаков данок.
 

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
А дали некој од вас има искуство на http://www.scnetmakedonija.com/index.php, бараат многу податоци, матичен број, телефон ... А и заработката не е за потценување, 200 - 300 евра. Ако имате искуство споделете :)
 

Jugop

Староседелец
25 мај 2013
3
0
1,001
Со NeoBux има многу добра заработка, јас сега заработувам од 8 до 12 долари на ден, само треба добра стратегија.

Најдобрите стратегии за профитирање со NeoBux:
Стратегија 1
Стратегија 2
 

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Најдете 10 луѓе кои знаат да хостираат ONLINE STORE и кои можат да ги средат како што треба и одржуваат. А како да ѓо заработите вашиот прв милион, ќе ви биде објаснето. Секако дека може и само еден, двајца... итн. Но бидејки заработувачката е голема велам дека може дури и до 10 луѓе да учествуваат. Ако знаете некој што може да среди 2 ONLINE STORES, нека ме бара, па ќе правиме поубав муабет. Поздрав до сите информатичари.
 

Ivaan

Нов член
3 јули 2013
2
0
1
34
Втора исплата од DigitalGeneration

2e2e9zp.png


За информации или прашања околу регистрацијата, контактирајте ме :)
 

Manuela Trickovic

Нов член
11 август 2013
1
0
1
41
Postovanje svima na forumu,

Ja sam nova ovde na forumu, bavim se Internet marketingom vec neko vreme, vidim da se govori o zaradi na internetu pa bih da podelim sa vama neko svoje iskustvo na tu temu. Cinjenica je da je internet ogromno trziste i ogroman potencijal i da zarade ima...Medjutim, kao i u svakom poslu, i ovde pare ne padaju sa neba. Mnogi se tome nadaju cim se prikljuce nekom programu, pa vrlo brzo odustanu...uvidevsi da nije bas tako...
Kompanija u kojoj ja radim je SFI.
SFI vec trinaest godina uspesno posluje na Internetu.
Sediste joj je u Lincolnu, Nebrasca, USA.
Osnivac, vlasnik i glavni direktor je Gery Carson.
SFI je deo vece korporacije Carson Services Inc. koja posluje 25 godina.
Nije u pitanju klikanje na reklame, sema za brzo bogacenje, matrix, ....
U pitanju je ozbiljan posao za ozbiljne ljude.
Edukacija je dostupna na srpskom i na makedonskom jeziku, imamo Facebook grupu za podrsku clanovima sa prostora bivse EX-Yu, gde pomazemo jedni drugima u vezi posla.
Posto svi odmah pitaju za zaradu, reci cu Vam ovako (najiskrenije);
- Prvog meseca - nema zarade - jer jos uvek ne znate posao, znaci UCITE
- Drugog meseca - opet nema zarade (ili je vrlo mala) jer tek tada pocinjete polako sa radom, VEZBATE
- Treceg meseca - zarada se nazire i iz meseca u mesec povecava.
Isplate su redovne, mesecne, preko Payoneer master card.
Ukoliko zelite da radite u kompaniji SFI, kontaktirajte me...
OVO JE POSAO, PRAVI POSAO, nije za povrsne ljude, nije za nestrpljive, nije honorarni posao, vec GLAVNI I OSNOVI, DUGOROCNI, DOZIVOTNI...
Sve je BESPLATNO, regitracija i obuka....Jedino sto vam je potrebno je VREME, VOLJA, TRUD...

 

Maloto

Истакнат Член
19 февруари 2012
31
5
308
Барам некој/а кој/а има желба за пишување и солидно познавање на англискиот јазик. Имено потребни ми се статии поврзани со Game of Thrones серијата. Доколку има некој кој е фан на серијата и исто така сака да заработи малку хонорар нека ме контактира преку приватна порака за подобро да се разбериме.
 

Masterigital

Нов член
22 октомври 2013
1
0
1
33
Zdravo na site... Jas sum nov ~len na forumov i osobeno sum zainteresiran za ovaa tema. Kako prvo ke vi go raska`am mojot pat koj me dovede do uspeh. Najprvin po~nav so so prebaruvawa na google vo vrska so internet zarabotka. I se razbira najdov nekoi po~etni informacii za poimot internet zarabotka. Nekoi od tie sajtovi bea( klikawe, promovirawe ) no sekako tie ovozmo`uvaa nekoi na~in na zarabotka preku referali i sli~no no toa ne be{e mojata silna strana a i sekako toa ne e ne{to {to me zainteresira. Iskreno da vi ka`am potoa po~nav da prebaruvam povtorno(oga velam potoa mislam posle 1 godina) se prefrliv na ne{to sosema drugo. Ovoj na~in na zarabotka go nau~iv samiot i koj saka neka veruva deneska zarabotuvam okolu 800 dolari mese~no so dva ~asa dnevna rabota. Nemojte da mislite baram referali I sli~no zo{to ova nema nitu edna dopirna to~ka so toa. Ova {to vi go pi{uvam tuka go pravam so cel da ve ohrabram bidejki navistina internet zarabotkata e vozmo`na i ostvarliva i sakam da vi dadam 3 soveti:

Pred da se registrirate na nekoj sajt prebarajte na Google.com dali isplatuva sjatot.

Otkako ke se registrirate Razmislete i napravete procenka kolku mo`e da zarabotite

I nikoga{ ne slu{ajte drugite {to ke re~at za va{ata rabota ostavete neka Google bide va{iot najdobar prijatel....

Sekako dokolky ste kreativni mo`e da se obidete so clickbank.com. Jas tamu ne uspeav da se vozdignam...


Navistina sakam da vi go objasnam metodot na dene{nata moja zarabotka no toa ne mi be{e celta tuku celta mi be{e da vi ka`am deka Internet Zarabotkata e Vistinska rabota so koja mo`e da zarabotite mnogu poveke od edna prose~na makedonska plata. I zapamtete edno sekoj od nas mo`e da raboti samo treba navistina da se posveti na rabotata. Ako nekoj e zainteresiran neka me kontaktira vo koja oblast na internet zarabotka saka da zaraboti i so zadovolstvo ke mu dadam soveti koi samiot ke gi razraboti i ke go dostigne vrvot.