Интернет заработка

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Ја отвори темава за да си направиш само реклама, или и да им помогнеш на оние кои сакаат да го користат системов?
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Е има многу вакви финти... Глупости.
Зошто се регистрираат луѓе кои само да искористат. Аман!
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Парите заработени со пот се најслатки.
Е*ате арното,да беше така како што мислеа никој немаше да рмба и да се заморува туку ке си печали на гореспоменатиот начин.
:rofl:rofl:rofl
Гореспоменатиот начин на заработка е работа, не е ништо нелегално или другарот не е дилер на дрога.
Само што не се заработува, цел месец максимум што можеш да заработиш е околу 50тина долари(претпоставувам).
Немој да мислиш дека никој до сега не му рекол аирлија работа.
Иначе тој тука бара реферали кој ќе се регистрираат преку него и тој ќе заработи некој цент, тоа е тоа.
 

besy

Нов член
22 мај 2012
5
0
1
26
Јас не најдов правило за реферални линкови, затоа ставив реферален линк.
А за тоа колку сум заработи, оваa исплата е само од една извршена задача (задачите даваат од $0.02 до $0.4).

Парите заработени со пот се најслатки.
Е*ате арното,да беше така како што мислеа никој немаше да рмба и да се заморува туку ке си печали на гореспоменатиот начин.
Се заработува на интернет, но можеби не се заработуваат многу пари на ваков начин. Има други начини со кои навистина се заработува. Исто така имам забележано дека скоро во секоја тема за заработување на повеќе форуми има барем едно вакво мислење.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Ти седиш на интернетот а пари само пристижу,пристижу

има вакви начини за заработка...ама да сме сите кабает... и да вложиме малце труд и внимание...се би било подобро...а нас толку ни треба ќе видиме дека треба да се рег...па после треба да вклучиш да речеме пријатели...да вложиш некој денар...ова она и ќе се откажеме...и ондах то...после се било заебанција...демек лажеле...
кој ќе се посвети на работата ( каква таква ) може да има профит...а ние другите може само од страна да глеаме и да се чудиме
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Офф вакви работи рефали,и спамирање по форуми не фала,запознаен сум доволно;)
абе незнам дали некој спамира или не...не ни отворив да видам шо е...ама од искуство кажуам дека се заработуе на ваков начин.то ми беше зборот...
 
  • Like
Реакции: Aristokrat

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
На интернет може да се дојде до прилично добра заработка, но според мене сајтов дефинитивно не е еден од начините. Еве, си приложил доказ дека исплаќаат, ама колку исплаќаат? Ова е ништо, нешто слично на микроворкерс.
Во темава имам објаснето неколку начини за заработка на интернет, а најдобро може да се заработи на Freelancer (не е само за дизајнери) и на 99designs доколку сте дизајнери, добри парички се зимаат. :)
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Премногу песимизам околу заработката на интернет. Плус му се навртевте на дечкото кој се обиде да сподели со вас некоја страна од каде што би можело барем малце да се заработи, а за возврат побара да се регистрирате преку неговиот линк.
Тоа е тоа балкански менталитет.
 

Kiki-kiki

Нов член
25 јуни 2012
26
6
3
Дали некој/а од вас има искуство со работа на Microworkers? Дали заработените пари може да се подигнат во кеш или пак само да се нарача нешто од интернет? Јас скоро почнав да работам па ме интересираат ваши мислења....
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Јас прв пат слушам, така што можеш да пишеш нешто повеќе околу ова.