Има ли денес воопшто љубов?

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Јас нема да те пратам никаде, само да ти укажам дека јазикот не треба да биде бариера за комуникација, човекот испадна коректен и почна да пишува на кирилица само да се доближи до нас, а ти со твоето мислење не знам што сакаше да постигнеш, фер е фер нели?
Јас само кажав дека треба да се почитуваат правилата немам ништо против тоа Србин да биде дел од овој форум, ама правила се правила нели ? Според официјални правила на форумот се зборува македонски јазик и се пишува на кирилица толку. Ако сфаќате погрешно тогаш не постои друг јазик да се објасни тоа што го зборувам.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
:( Адреналин, ајде да се заљубиме еден во друг, јас и ти... Да има љубов... Да изникне правата љубов (inlove) Да ни завидува цел свет, да се љубиме толку многу, што ќе излегуваме на насловни по медиумите. По списанија и слично. :) Да му докажеме на светот дека сепак љубовта постои. :nerd
 
  • Like
Реакции: adrenalin

adrenalin

Нов член
Секако, не е проблем. Ова е најдобро решение. Без оглед на она што другите мислат за тоа, важно е дека (ти и јас) немаат никакви предрасуди. И тоа е добра почетна точка за сè друго во животот.

Другите може само да ни завидуваат или да се погледне до нас. ;)
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
19
118
24
и ден денес постој она чуство кога ќе ти заигра нешто во тебе и кога насмевката ќе изникне наеднаш , сеуште постој тоа. Љубовта секогаш постоела и ќе постој за мене
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Форумот станал двојазичен или ? :banghead
Администратори, значи ако пишеме латинично na primer vaka, резултира со казнени поени, а некој пиши на друг јазик а не смее тогаш се може ?
Ех оваа моја чудесна земја.
Ти барем си од старите членови, не се прави сеа тука нов. Кога можеше парвати да го разбериш со неговиот чкљ јазик, не знам зошто би пречело дечкото да си пишува на српски. Ако му е ќеф, доста пишуваат по темите и на англиски дури и модераторите, тогаш и модераторите да ги казнеме?
ПС. Јас него повеќе го разбирам отколку парвати.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Секако, не е проблем. Ова е најдобро решение. Без оглед на она што другите мислат за тоа, важно е дека (ти и јас) немаат никакви предрасуди. И тоа е добра почетна точка за сè друго во животот.

Другите може само да ни завидуваат или да се погледне до нас. ;)
И зборувај си на твојот мајчин, се додека се рабираме, не разбираш, не гледам зашто тоа да пречи некому. Слободно зборувај си. Јас повеќе така те разбирам, него ли вака. :gus:gus:gus:gus:gus(inlove)

И повеќе од доволно е тоа,барем што се потруди, чоек да те засака само поради тоа :*:D
 
  • Like
Реакции: adrenalin

adrenalin

Нов член
Outrider - има једна занимљива ствар. Ти рационално размишљаш о ирационалним стварима. ;)


Ѕид на плачот, ова тема је била одличан пример и потврда како треба да изгледа права љубав:

1.) компромис
2.) одрицање
3.) толеранција
4.) поштовање
5.) одбацивање прадрасуда
6.) рационално размишљање

итд.
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот