Има ли денес воопшто љубов?

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
зависи во која смисла мислиш на љубов. објасни подобро.
 

adrenalin

Нов член
Па у сваком смислу. Изгледа да ништа не може без новца, тако ни љубав.

Хтели ми или не да то признамо, тако испада. Овај потрошачки свет је поставио нека нова правила, тако да су и односи младих људи често усмеравани у овом правцу..

Исконске вредности су све мање на цени..
 

adrenalin

Нов член
Што се мене тиче, ја савршено разумем македонски и нема потребе за превођењем..

Тако да не мислим да је форум постао двојезичан него je на путу да постане мултилингвалан. :)

Све док се разумемо на било којем језику, то је добро. Ипак смо сви ми људи, а језик не треба да нам представља препреку.
 
Последна промена:

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Администратори, значи ако пишеме латинично na primer vaka, резултира со казнени поени, а некој пиши на друг јазик а не смее тогаш се може ?
Ех оваа моја чудесна земја.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Има је брате, само се ниси довољно потрудио да је наџеш, ј***ш кисербоја, он би те пољубијо ал не прича српски, хомофоб је, или ксенофоб беше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Има је брате, само се ниси довољно потрудио да је наџеш, ј***ш кисербоја, он би те пољубијо ал не прича српски, хомофоб је, или ксенофоб беше.
Нешто да посетиш Демир Хисар или Бардовци нема да направиш лошо ;)
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Нешто да посетиш Демир Хисар или Бардовци нема да направиш лошо ;)
Јас нема да те пратам никаде, само да ти укажам дека јазикот не треба да биде бариера за комуникација, човекот испадна коректен и почна да пишува на кирилица само да се доближи до нас, а ти со твоето мислење не знам што сакаше да постигнеш, фер е фер нели?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo