1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Има ли денес воопшто љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од adrenalin, 15 октомври 2016.

 1. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  19
  Ц
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  31
  Има но за да се зближат срца треба разумот да креира патишта.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  761
  Da be ti znaes dali postoi ili ne,koga ke probas t.e koga ke se pogodis so takva licnost ke uvidis deka postoi :)
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Ima primeri za toa deka e od interes ili zasto dvajcata se od ista partija. Dodeka najdes nekoj sto ce te saka vistinski, ce pomines niz nekoi takvi razocaruvanja.
   
 5. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  секако дека да ама дека вечно ке постои измеѓу некои тешко, мислам со тек на време се губи онаа возбуда што се осеќа кога ке ја видиш


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Има и ја имам.
   
  На violetmoon, Хептаграм XI, Ananas и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,740
  Допаѓања:
  886
  Има. Како може да нема љубов?
  Дури и Земјата да исчезне, љубовта пак ќе опстане...
   
  На violetmoon и JaMi им се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,697
  Ја имало и ќе ја има.
  Без љубов би биле полоши и од животните, а сепак луѓе сме.
   
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,697
  Тоа е почетна заљубеност, со тек на време поминува во нешто многу подлабоко, и повозвишено. И нема ништо поубаво од тоа.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  да ама сепак и тоа поминува у навика


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: