Има ли денес воопшто љубов?

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
Има но за да се зближат срца треба разумот да креира патишта.
 
  • Like
Реакции: antonio

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ima primeri za toa deka e od interes ili zasto dvajcata se od ista partija. Dodeka najdes nekoj sto ce te saka vistinski, ce pomines niz nekoi takvi razocaruvanja.
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
35
128
38
секако дека да ама дека вечно ке постои измеѓу некои тешко, мислам со тек на време се губи онаа возбуда што се осеќа кога ке ја видиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Ја имало и ќе ја има.
Без љубов би биле полоши и од животните, а сепак луѓе сме.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
секако дека да ама дека вечно ке постои измеѓу некои тешко, мислам со тек на време се губи онаа возбуда што се осеќа кога ке ја видиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа е почетна заљубеност, со тек на време поминува во нешто многу подлабоко, и повозвишено. И нема ништо поубаво од тоа.