1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Има ли денес воопшто љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од adrenalin, 15 октомври 2016.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Има...само зависи кој како ја дефинира љубовта....
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Имa. Љубoвтa кoн пaрите. (inlove)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  А ти како ја дефинираш , биди реална само ?
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Има ама ретки се тие луѓе
   
 5. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  35
  Љубов кон брат-сестра родители има, а за љубов меѓу маж и жена изумрено е тоа. Колку и да се трудам да верувам дека постои љубов меѓу двајца секој втор ден слушам муабети за прекинати врски, растурени бракови , така да и да сакам да мислам дека воопшто постои, не сум убедена ич.
  Мој конечен одговор е НЕ.
   
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Љубов имало, има и ќе има..Љубовта е вечна....човекот е создаден да прима и да дава љубов:*..дали е љубовта чувство или збир на хемиски процеси и работа на хормони, факт е дека сите ние на оваа планета сме жедни за ЉУБОВ(inlove)
   
 7. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Има љубов, ама зависи во која смисла и какв а љубов
   
 8. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Има љубов денес, имало пред 100 години и ке има се додека човештвото постои, само треба да ја препознаес и да и се препуштиш. Ако кон секоја врска одиш со сомнеш и бариера пред себе, сигурно дека нема да ја доживееш вистинската љубов. Не затоа што нема да ја имаш, туку затоа што нема да можеш да ја препознаеш.
   
  На Ananas и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Има, само треба да се пронајде
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Ne postoi vistinska ljubov. Retka e. Povece e za interes.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: