1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Извонредни уметници

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Илустрациите на Greg Coulton.

  dfb607375c72bb16d92cfe86920f2b38.jpg e3c590304af6778cff2cfdfbd2983211.jpg 3718246_orig.jpg 4444503207776_4dHtPCev_l.jpg 0364f8e616d62cb7ec682fa226921201.jpg 852.jpg 3718246_orig.jpg greg-coulton.jpg tumblr_mpf5gp5VUH1qh0381o1_500.jpg tumblr_mpf5jpXCDu1qh0381o1_500.jpg
   
  На Electra, Redhead и Lena им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Alexander Bolotov, ladies and gentlemen.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На JaMi, MoonFairy, Electra и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Salvador Dali
  неверојатен е

  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
   
  На JaMi, Violet и Electra им се допаѓа ова.
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Уште една од Дали.
  image.jpg
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  J.M. William Turner :
  The Fighting 'Téméraire' tugged to her last Berth to be broken up
  [​IMG]

  Peace - Burial of Wilkie at Sea
  [​IMG]

  Slavers Throwing Overboard The Dead And Dying Typhoon Coming On
  [​IMG]

  Keelmen Heaving in Coals by Moonlight
  [​IMG]

  The Burning of the Houses of Parliament
  [​IMG]

  The Burning of the Houses of Lords and Commons
  [​IMG]

  :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
   
  На Luckky, Electra, Saladin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Theodore Gericault

  Portrait of a Kleptomaniac
  [​IMG]

  A Madwoman and Compulsive Gambler
  [​IMG]

  Head of a Guillotined Man
  [​IMG]

  Monomaniac of Military Commander
  [​IMG]

  Portait of a Woman Suffering from Obsessive Envy (The Hyena)
  [​IMG]

  Portait of a Child Snatcher
  [​IMG]

  Петте `преживеани` портрети на лудаци и еден портрет од затвор на глава на робијаш осуден на смрт од циклусот `Ментално болни` на Теодор Жерико кој бил чест гостин на наведените институции каде пронаоѓал `модели` надвор од ситно-буржоаската норма на своето време. Мистерија е како лудаците останувале мирни да позираат.:ladno
  Сплавот на Медуза е уште едно интересно остварување кое меѓу другото се бави и со канибализам.

  [​IMG]
   
  На Violet, MoonFairy и MissChievous им се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Ken Wong
  Игрив стил со мрачни мотиви, ај лајк ит.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Gustav Klimt
  Го обожавам човеков, а ова дефинитивно го сакам на ѕид!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На JaMi, Violet, Prashina и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Frida Khalo
  посебна е,има многу за раскажување околу нејзината животна приказна,харизматична личност,карактер,како и дела.
  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
   
  #48 Lena, 9 март 2014
  Последна промена: 9 март 2014
  На JaMi, Violet и Prashina им се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Monsieurs et mesdammes
  Pascal Campion

  pascal1.jpg
  pascal 2.jpg
  pascal3.jpg
  pascal 4.jpg
  pascal 6.jpg
   
  На Violet, lady_blue, Electra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676

Сподели: