1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Извонредни уметници

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во оваа тема ќе претставуваме не толку познати уметници (со било каков секаков жанр на уметничко дело) преку нивните дела. Не се потребни информации (не се забранети) и објасненија зошто ги сакате и почитувате, доволни се само слики од нивните дела.

  Christian Guémy

  3976357563_e57ed22762_b.jpg
  c215-paris-vitry.jpg
  la_caja_christian_guemy_14.jpg
  c215ChristianGuemy6.jpg c215-2.jpg

  Gabriel Moreno

  gabrielmoreno_calle20_linda.jpg
  gabrielmoreno_woodyallen_neo2-565x370.jpg gabrielmoreno_canvas_pavoreal.jpg gabrielmoreno_china-565x355.jpg gabrielmoreno_kyocera-565x388.jpg
   
  На parvati, КрисТина К., Ludaca и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Валбона Атанасковска
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MoonFairy, WomanInRed, Avona Vi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  crtezi-od-benks (104).jpg


  Бенкси :)
   
  На Outrider и MissChievous им се допаѓа ова.
 4. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
 5. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  На Kiril, foREVer, street_chic и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Above

  above 1.jpg

  Slinkachu

  slinkachu.jpg

  Glennz

  glennzart.jpg

  Terry Border

  terryborder.jpg

  Peter Callesen

  petercallesen.jpg
   
  На The Tramp, Saladin и The puss in boots им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
 9. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  На parvati, Teona, DarkPassenger и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Немој да сфатиш погрешно, но братучед ти има уште многу да учи. Не дека тоа што го направил е лошо или незнам што, одлично е што дете на негови години така црта но не смее да остане на тоа и да не учи повеќе за сликарството.

  Еве некои уметници кои јас ги поштувам

  Zdzislaw Bekinski

  Roberto Ferri

  Vladimir Kush

  Karina Marandjian

  Ksenija Simonova


  Xia Xiaowan  Phlegm


  Maggie Taylor
   
  На melpomena и DarkPassenger им се допаѓа ова.

Сподели: