1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Извонредни уметници

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Johan Thörnqvist. Стилот му е толку чист и едноставен, а преполн со имагинација и живот. Пример:

  kamerabild_1_1.jpg kamerabild_1.jpg


  kamerabild_2.jpg kamerabild_3.jpg kamerabild_8.jpg kamerabild_9.jpg kamerabild_10.jpg lampa.jpg rise_milton_web.jpg huset.jpg
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zombie#

  zombie# Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 април 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  65
  Денеска ја најдов женскава.
  Разгледајте и го tumblr ов. Мене ме воодушеви.
  http://dollychops.tumblr.com
   
  На Eva му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  Me gusta :rolleyes
   
  На zombie# му/ѝ се допаѓа ова.
 4. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Еднаш имаше вакви Охрид на плоштад, I was amazed. За минута-две преубави слики правеа.

   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Gregory Colbert
  http://www.ashesandsnow.org/vision/
  Совршена хармонија помегу лугето и животните
  За него дури и посебна тема би издвоила [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Врв:)
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Anakin, slb_bobo и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Turkish illustrator Murat Palta turns famous movies into Ottoman miniature paintings. Featured here: The Shining, A Clockwork Orange and Terminator 2.
  [​IMG]
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  како и се добри сликиве,посебни..
   
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  На Luckky, Lena и MissChievous им се допаѓа ова.
 9. laura

  laura Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  19
  Vincent van Gogh

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Michael Shapcott
  Многу интресни портрети прави човеков!

  1205322980_opal.jpg
  539453775_onawa.jpg 611221574_2e4f0ffa51df0ffc3ba7e9a329b2040a.jpg 631752825_dahlia.jpg 797156934_tea_sketch_no_4.jpg 960454048_kaya.jpg 1772278019_oceania.jpg 832878554_ec2f166533eeec9aa0ea761b91161cea.jpg 1055025124_tea_sketch_no__1_with_color.jpg 2082631564_tea_sketch_no_3.jpg
   
  На Aleksis, parvati и Lena им се допаѓа ова.

Сподели: