Извонредни уметници

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Типкава се вика Jane Long и има неверојатен талент да спои фотографија и фантазија.
Ја сакам и ѝ љубоморам. (nod)

Највеќе ми се допаѓа како ги преработува стариве фотографии.
10408181_699496036828030_1881153693957837691_n.jpg 10574413_631033590340942_194731272606633157_n.jpg 10590637_589149157862719_1900421395684677306_n.jpg 10593016_598531083591193_7530541822463540071_n.jpg 10801818_647565298687771_9141236913155914052_n.jpg 10986881_706777059433261_7545290192635932814_n.jpg 11150365_725978850846415_5357653961885256436_n.jpg
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
dholl
Го најдов онака случајно пред 5-6 години листајќи по DeviantArt... љубов на прв поглед ми беа делата. Уште ја разгледувам галеријата и уште го имам тоа чувство како прв пат да ги гледам сликите. Кој сака нека повели.
http://dholl.deviantart.com/gallery/
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Hiroshi Yoshida, еден од најпознатите јапонски уметници, најпознат по неговите пејсажи и принтови на дрво. Интересното кај него ми е што покрај тоа што има, на некој начин традиционални јапонски мотиви во делата, што и се очекува, има дела со светски познати атракции како кањонот во Америка или Алпите, кои се изведени во тој негов типичен јапонски стил.

A-Glimpse-of-Ueno-Park_1937.jpg tumblr_le5m1cFa8G1qaz1ado1_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o1_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o2_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o3_r1_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o4_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o5_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o6_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o7_1280.jpg tumblr_nwhbulZR7j1rtynt1o10_1280.jpg
 
  • Like
Реакции: Ditto+Maker and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
James R. Eads, го пратам на Тамблр и му се восхитувам на талентот. Гледам на некои страни го напишале и ко Ван Гог на модерново време.
Rightfully so, боиве и темиве му се да си приумреш од убавини.
Си мислам ко да го имам (или некој друг) прикачено порано, ама не најдов ништо...