1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Извонредни уметници

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Hugo Pratt

  Акварел со мачка и гавран
  [​IMG]

  Корто, Распутин и луѓето од земјата на изгрејсонцето
  [​IMG]

  Daydreaming
  [​IMG]
  Портрет
  pratt-dedicated70x70.jpg

  Farewell ladies
  839133-farewell-ladies.jpg
   
  На Electra и Violet им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Rebecca Mock

  A party.gif Main street blues for the NY Times Sunday Review.gif The walrus.gif A year in trees.gif Lucky cat.png Misato Katsuragi dreams of the second impact.png More or less.jpg The quiet ones.gif

  And my personal favorite:

  Nothing to do in this heat but sleep.gif
   
  На melpomena и Saladin им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Баш скоро го гледав филмот (y)
  [​IMG]
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  И јас.На arte да не го гледаше?
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Leonid Afremov

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lena, Aleksis, Lady* и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Toshio Ebine
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Saladin, Electra и JaMi им се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Zdzisław Beksiński, еден од најфеноменалните уметници на кои имам налетано.
  19_beksin_bg.jpg artwork-by-zdzislaw-beksinski_xcx_frmimg_1346534375-4281.jpg lj_ZdzislawBeksinski022.jpg lj_ZdzislawBeksinski024.jpg zdzislaw_beksinski_1978_2.jpg zdzislaw_beksinski_wenus.jpg beksinski_mirror.jpg
   
  На MissChievous и existence им се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Paul Smith

  paul-smith-typewriter-art-550x362.jpg paul-smith-typewriter-art2-550x266.jpg paul-smith-typewriter-art3-550x283.jpg paul-smith-typewriter-art6.jpg paul-smith-typewriter-art7.jpg
  29kw7k0.jpg christian_101.jpg nicole-kidman_1239686i.jpg typewriter-art-2.jpg americana_109.jpg

  Едноставно немам зборови... Делата се создадени на машина за куцање. Еве и едно клипче од уметникот, мора да го погледнете!!

   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Julien Douvier и неговата анимирана фотографија.

  Cabane_600.gif b042e05eefd72b826e175c1aa76e4896.gif Gif-bureau-fume-600.gif Kiosk_600.gif Paysan-tracteur_600.gif cascade-600.gif Gif-Working-Late_Saatchi-600.gif hlice_2-600.gif Manequin_600.gif Fontaine-banc-1_600.gif

  Пошто човеков е ѕвер и има премногу дела, ќе ви дадам линк да му ги разгледате.
   
  На Electra, Prashina и diva orhideja им се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Во близина на моето работно место во бензиска која секој ден пазарувам кафе и други ситници налетав на една слика која е репродукција ама доста голема и ме остави без збор.
  Сликарот бил Михаил Корубин од Скопје.
  [​IMG]
   

Сподели: