Извонредни уметници

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Hugo Pratt

Акварел со мачка и гавран
06dd16edc912890ae2f85c3ba5a93b63_large.jpeg


Корто, Распутин и луѓето од земјата на изгрејсонцето
Corto-Maltese-avec-Raspoutine-la-Jeunesse-1985.jpg


Daydreaming
corto_maltese_by_camilori-d5mmbpn.jpg

Портрет
pratt-dedicated70x70.jpg

Farewell ladies
839133-farewell-ladies.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Violet

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Frida Khalo
посебна е,има многу за раскажување околу нејзината животна приказна,харизматична личност,карактер,како и дела.
Отвори ја прикачената датотека 19792 Отвори ја прикачената датотека 19793 Отвори ја прикачената датотека 19794 Отвори ја прикачената датотека 19795
Баш скоро го гледав филмот (y)
5-frida-kahlo-pristine-cartera-turkus.jpg

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Zdzisław Beksiński, еден од најфеноменалните уметници на кои имам налетано.
19_beksin_bg.jpg artwork-by-zdzislaw-beksinski_xcx_frmimg_1346534375-4281.jpg lj_ZdzislawBeksinski022.jpg lj_ZdzislawBeksinski024.jpg zdzislaw_beksinski_1978_2.jpg zdzislaw_beksinski_wenus.jpg beksinski_mirror.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous and existence

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Во близина на моето работно место во бензиска која секој ден пазарувам кафе и други ситници налетав на една слика која е репродукција ама доста голема и ме остави без збор.
Сликарот бил Михаил Корубин од Скопје.
tumblr_my0irqCQ1o1rywouwo2_r1_1280.jpg