Известувања за концерти/забави

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ти брат како си помина на журкава? :D
hahhahahahaaaaa pa jebu ve bre Origjani ne umete druoga da donesete, sfe toga ej : )
i ja u stilu daj sHto dasH, samo nek se igra do sabajle ej : ) hahahaaa

Trajche беше ли на Армин ван Бурен? Како помина доколку си бил, народ ово-оно....
brat narod puno sfakakfi : ) ja biii da se zabrani ulaz na pomali od 16 : )
muzika na momenti jaka na momenti mnoo slaba, jebem vi tuj vasHu komercijalu bre...

Не е лошо да се затвори темата....помина датата а и доволен период за да се напишат импресии или пак да се смени насловот :)
sHto ti sk pa smeta ovaj tema ili naslof : ) sakasH da diskutirasH izvolte, nejkesH cHao prijatno : ) ahhaaaahaa
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Trajche беше ли на Армин ван Бурен? Како помина доколку си бил, народ ово-оно....

Купив карта, ама ја продадов 1 недела пред настанот, поради обврски не бев во можност да отидам, а не верувам дека не било јако, Армин и тоа како знае да направи јака журка, здравје друга прилика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Сестра ми беше и не си поминала нешто нај, дечурланци меѓу првите редови, пијаничишта и тоа. Јас од на тераса го слушав и закон ми беше :Р
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Ајде и јас да кажам нешто. :D
Се надевам дека имате слушнато за културната манифестација Гроздобер што се одржува секоја година од 6ти до 9ти септември во мојот град, Кавадарци. Како и секоја година, така и оваа се спрема богата програма и како носечки имиња за овогодинешното издание се предвидени Дубиоза колектив, белградскиот рок бенд Ван Гог и вонвременскиот бенд Галија.
Исто така од оваа година се планира и Love sensation festival на кој се очекуваат бројни познати DJs како што се Kurd Maverick, Agend Greg... Па ве очекуваме :)
401996_451873971519229_1931898892_n.jpg
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Ајде и јас да кажам нешто. :D
Се надевам дека имате слушнато за културната манифестација Гроздобер што се одржува секоја година од 6ти до 9ти септември во мојот град, Кавадарци. Како и секоја година, така и оваа се спрема богата програма и како носечки имиња за овогодинешното издание се предвидени Дубиоза колектив, белградскиот рок бенд Ван Гог и вонвременскиот бенд Галија.
Исто така од оваа година се планира и Love sensation festival на кој се очекуваат бројни познати DJs како што се Kurd Maverick, Agend Greg... Па ве очекуваме :)
401996_451873971519229_1931898892_n.jpg

Дубиоза колектив и Галија кога ќе се??? е на нив мора да дојдам :D ии се плаќа некаква карта??
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Дубиоза колектив и Галија кога ќе се??? е на нив мора да дојдам :D ии се плаќа некаква карта??
На 7ми септември се Галија, а Дубиоза ќе ја затворат манифестацијата на 9ти. Не се плаќа карта за нив, влезот е слободен. Само за ова Love sensation festival ќе се плаќа карта. ;)