Известувања за концерти/забави

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Има и една интересна страна на ФБ даваат карти за ТОП журки кај нас, а ќе даваат и за околниве странски концерти.
Сигурно ќе има и за Lady Gaga ;)

За Лејди Гага има и во Ќустендил во книжара. Баш пред некој ден бев, 50-60 евра минимум е картата, би одел но немам друштво. :D Или пак ќе се чувам за Џеј Ло.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Најнова вест за овој концерт

Влезните билети кои се пуштени во претпродажба за најголемиот спектакл за ова лето - концертот на мега-ѕвездата Здравко Чолиќ, во наредните 10 дена ќе чинат 500 денари за следење на настанот од терен, за оние кои истите ќе ги набават од туристичката агенција
Орфеј
. Поради огромниот интерес кај публиката организаторите им овозможуваат на обожавателите на Чола до 15-ти јули да купат влезници во претпродажба и навреме да се подготват за незаборавно музичко збиднување.

Концертот кој што ќе се одржи на 1-ви август на стадионот Билјанини Извори во Охрид ќе биде единствениот музички спектакл кој големата ѕвезда ќе го одржи во Македонија за оваа година
. Публиката ја очекува неколкучасовно дружење со најголемиот шармер и хитовите од неговите 13 студиски албуми меѓу кои се наоѓаат
Кад погледаш ме преко рамена,
Јави се јави се, Мерак ми је, Окано, Кад би моја била, Мјеркам те, мјеркам, Табакера
и многу други.

Освен намалените карти, во ТА
Орфеј
можат да се набават и карти за фан пит по цена од 1200 денари и ВИП влезници по 3000 денари, а истите се во продажба во
Тобако Тугедер
салоните низ Македонија и во туристичката агенција
Вис -Пој
во Охрид.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Во Струмица на 16 август ќе бидат Прлаво Казалиште, на 17 ќе пее Харис Џинович, а на 18 ќе пеат Северина, Цеца и Здравко Чолич :) карти нема, се ќе се одвива на центарот, па кој е за, нека дојде ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f and Selma

Danche

Нов член
5 јули 2012
5
2
3
55
Здравко Чолиќ на 1ви август во Охрид.

За ГРАТИСИ, најнови информации и интервјуа со Здравко Чолиќ посетете ја фан страницата
www.fb.com/ZdravkoColic.mk :wavespin
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Сериозно мислите дека од едно споделување слика некој ќе добие гратис карта?
Па уште „официјална“ страна бе. Немој не ме радуј.
Оно 200 души нема соберено, уште гратиси ќе делеле.
Ај овие алчниве што ги прават тие глупости за еден пуст лајк, у реду.
Ама па народнава маса што се полетува по секакво срање кога ќе го чуе зборот „гратис“, па то е чудо едно... |-(

Сори за оф топик, само ме иритира вака што навлекуваат луѓе со ефтини финти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Lady*