1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за концерти/забави

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 6 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  На Nikola Ilievski, Trajche, lady_blue и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  [​IMG]
  Нешто слично на Sensation White.
  "White Dimension е идеја за која долго време се размислуваше.
  После подолг период на планирање, се одлучува да се направи нешто комплетно различно од се што се нуди на македонската електронска сцена.
  Грандиозна округла бина на средина на арената, ласерско шоу, спектакуларен декор, прекрасни танчерки придружувани од најдобрите македонски DJ-и заедно со неколку врвни светски DJ-и кои ќе бидат објавени на 8-ми април....и сето тоа комплетно во БЕЛО!
  Тоа што ќе се случува на забавите White Dimension имаат можност да го видат само жителите на големите светски метрополи. Сега ние ќе се обидеме да ви ја доловиме таа атмосфера.
  Незаборавен помин е само една од работите кои може да се очекуваат, забавата ќе трае само неколку часа, сеќавањата на прекрасната вечер ќе останат засекогаш.
  Првото издание е само за неколку недели и за да биде исчекувањето поголемо, најавата на гостите кои ќе бидат на забавата заедно со македонската елита ќе биде на 8 Aприл .
  Очекувајте феноменални артисти кои дефинитивно ќе ја направат вашата вечер спектакуларна."
  Повеке информации на страната:
  http://www.whitedimension.org/
  Или фб страната:
  https://www.facebook.com/whitedimensionmk
  Па што мислите за овој спектакуларен настан?:)
  ______________________________________________________________________________________
  Јас 100% одам ке присуствувам на White Dimension, бидејќи одсекогаш сум сакал да присуствувам на Sensation White и го обожавам, но не сум имал прилика, а ова е нешто слично во бело, House музика I love it! :D
   
  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Чим и македонската елита иде, не им одам. :confused:
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ова нема шанси да Не го пропуштам.
   
  На Electra и N|ghtmare_f им се допаѓа ова.
 6. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Јас гласав Едвај чекам да одам :rofl
   
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Таа мене нека ми плати да одам да ја гледам кај што се бламира.
  Или не фала...
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  „Не“ - со големо категорично „Н“
   
  На The Tramp и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 9. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Никад не би отишја на такв циркус. Ама никад!! (puke)
   
  На parvati, The puss in boots и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Пари да ми даваат не одам ;)
   
  На Lady*, The puss in boots и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: