Известувања за концерти/забави

Maks

Староседелец
Нешто слично на Sensation White.
"White Dimension е идеја за која долго време се размислуваше.
После подолг период на планирање, се одлучува да се направи нешто комплетно различно од се што се нуди на македонската електронска сцена.
Грандиозна округла бина на средина на арената, ласерско шоу, спектакуларен декор, прекрасни танчерки придружувани од најдобрите македонски DJ-и заедно со неколку врвни светски DJ-и кои ќе бидат објавени на 8-ми април....и сето тоа комплетно во БЕЛО!
Тоа што ќе се случува на забавите White Dimension имаат можност да го видат само жителите на големите светски метрополи. Сега ние ќе се обидеме да ви ја доловиме таа атмосфера.
Незаборавен помин е само една од работите кои може да се очекуваат, забавата ќе трае само неколку часа, сеќавањата на прекрасната вечер ќе останат засекогаш.
Првото издание е само за неколку недели и за да биде исчекувањето поголемо, најавата на гостите кои ќе бидат на забавата заедно со македонската елита ќе биде на 8 Aприл .
Очекувајте феноменални артисти кои дефинитивно ќе ја направат вашата вечер спектакуларна."
Повеке информации на страната:
http://www.whitedimension.org/
Или фб страната:
https://www.facebook.com/whitedimensionmk
Па што мислите за овој спектакуларен настан?:)
______________________________________________________________________________________
Јас 100% одам ке присуствувам на White Dimension, бидејќи одсекогаш сум сакал да присуствувам на Sensation White и го обожавам, но не сум имал прилика, а ова е нешто слично во бело, House музика I love it! :D
 
  • Like
Реакции: InnaLaurie

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Таа мене нека ми плати да одам да ја гледам кај што се бламира.
Или не фала...