Известувања за концерти/забави

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
decki cuv na antena 5 vo skoje ke doagale pak bjelo dugme... moze nekoj da mi dade poveke info, kade se prodavaat kartite, jas nemam od kade da baram, samo na tel sum :|
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Концерт на ФОЛТИН закажан за 14.02.2013 (четврток), во Хавана со почеток од 21 часот.
Картите ќе бидат пуштени во претпродажба во ограничен број од 01.02.2013 по претпродажна цена од 200 денари.
Извор
 
  • Like
Реакции: redhead and Aristokrat

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Концерт на ФОЛТИН закажан за 14.02.2013 (четврток), во Хавана со почеток од 21 часот.
Картите ќе бидат пуштени во претпродажба во ограничен број од 01.02.2013 по претпродажна цена од 200 денари.
Извор
Их од денес по 10 денара човек да трга ќе собере до 14 да си ужива на Фолтин(y)
Ѕверови се
 
  • Like
Реакции: Emma.T

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Макар ме зеза , макар ме лаже, макар ме вози...за неа само , за неа само впостела рози.
Ми палиш огнови па ладни облоги, час два солзи лееш, плачеш плачеш па се смееш...еооео е е е блесава си или не еое ео е е е мое шеќерче (ова песнава со шеќерот, како за Sugar )
Куку леле на 2 ри март во Колосеум бек ап на музичката сцена, мислам дека ќе испадне како враќањето на Џордан во NBA... односно срамотилаци.
 
  • Like
Реакции: Sugar

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Макар ме зеза , макар ме лаже, макар ме вози...за неа само , за неа само впостела рози.
Ми палиш огнови па ладни облоги, час два солзи лееш, плачеш плачеш па се смееш...еооео е е е блесава си или не еое ео е е е мое шеќерче (ова песнава со шеќерот, како за Sugar )
Куку леле на 2 ри март во Колосеум бек ап на музичката сцена, мислам дека ќе испадне како враќањето на Џордан во NBA... односно срамотилаци.
Can't wait :igra
 
  • Like
Реакции: The_Mayor

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Whitesnake ќе имаат концерт во Белград на 14 јуни, влезниците ќе бидат пуштени во продажба од четврток 07.02 по цена од 1.150 денари партер и 1.600 денари фан пит и вип трибина во Југотон. Значи само како ми се оди ццц :confused:
 
  • Like
Реакции: The_Mayor