1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за концерти/забави

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 6 март 2012.

 1. Alexander

  Alexander Староседелец

  Зачленет на:
  10 март 2012
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  5
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  ЗЕМЈОТРЕС 3.jpg

  ЗЕМЈОТРЕС 3
  Фестивал на независна музика
  сабота, 7 февруари 2015, почеток: 19:00
  Младински Културен Центар
  Влез: 100 денари

  Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи. Инициран од Направи Заедно, 69 Records и ПМГ Рекордингс, тоа е потполно отворен концепт, на кој постојано се приклучуваат релевантни чинители на нашата алтернативна сцена. Токму таа сцена е единствената во Македонија која музиката ја сфаќа и третира како уметност, борба и национално богатство. Ако ова ви се чини разумно и интересно, приклучете се на Земјотрес.

  Настапуваат:

  Culture Development
  Dushko Janevski
  Fonija
  Galatheia
  GreenFuzz
  Kanton6 + Demek
  Kids Insane
  Kolt
  Letecki Pekinezeri (Летечки Пекинезери)
  Marko Greyhound
  Мирко Попов
  Милко/Millko
  Muhamed Ibrahimi
  Outlaw
  Палиндром
  Pikolomini
  Robotek
  SEEHEARSPEAK
  Shock Troopers
  The John (official)
  Verka
  Vidinovski
  Void & Type 500

  И оваа година како и минатите, освен музичката програма во холот на МКЦ ќе бидат поставени и изданијата на дискографските куќи како и промотивните материјали на бендовите.

  ЗЕМЈОТРЕС 3
  Фестивал на независна музика
  сабота, 7 февруари 2015, почеток: 19:00
  Младински Културен Центар
  Влез: 100 денари

  Поддржете ја вашата локална сцена.

  ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Оваа година ќе има билети во претпродажба по истата цена почнувајќи од вторник (27.01), од 12:00 часот до 20:00 во билетарата на МКЦ.

  ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА НАБАВИТЕ ВО ПРЕТПРОДАЖБА СО ЦЕЛ ДА ЈА ИЗБЕГНЕТЕ ГУЖВАТА НА САМИОТ ДЕН НА НАСТАНОТ.  WANK FOR PEACE (Melodic Punk Hardcore).jpg

  WANK FOR PEACE (Melodic Punk Hardcore)
  На 12.02.2015 во КуЛа, со почеток од 8:00 pm.  AMBROZ - 13.02.2015.jpg

  AMBROZ - 13.02.2015 - Промоција на албумот "Into the Endless Void" (Кафе "Браво" - 21.00h)

  Промоција на албумот "Into the Endless Void", кој конечно ќе излезе во продажба на 13-ти Февруари, кој ќе се продава по промотивна цена од 200 денари.
  Ве очекуваме на нашето омилено место, Kафе "Браво"!
  Влез БЕСПЛАТЕН!  FUNK SHUI - Промоција на албумот R.E.M..jpg

  На 20.02.2015, FUNK SHUI - Концертна промоција на вториот албум "R.E.M." @ Станица 26 во 21:00ч.  Vodka Juniors (GR) + Dok7 (RS) + Generiss (MK) @ Bravo.jpg

  Vodka Juniors (GR) + Dok7 (RS) + Generiss (MK) @ Bravo

  Vodka Juniors
  Еден од најдобрите бендови во Грција

  Dok7 punx
  Екипата од Ниш, повторно во Скопје

  Generiss
  Мелодичен панк рок од Скопје

  Почеток: 21:00
  Влез: 120 ден  FORMLESS TERROR- CORTEX- BORN FOR SLAUGHTER-28.02.2015, BLOK 20 NIGHT CLUB(EX HAVANA).jpg

  FORMLESS TERROR/ CORTEX/ BORN FOR SLAUGHTER-28.02.2015, BLOK 20 NIGHT CLUB(EX HAVANA)

  Vo Skopje e premnogu tivko periodov!! METAL MUST NOT REST!!!
  Se gledame na 28.02.2015 da vi go narushime mirot:)))
  Koncertot ke pocne vo 19:30h
  Karta e 150denari
  FORMLESS TERROR
  BORN FOR SLAUGHTER
  CORTEX
  Support the local scene!!!! SITE NA KONCERT!!!
   
  На Electra и Luckky им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Diehard winter fest Born From Pain, Smut, Hardfaced, Short Fuse Hero @ Blok 20 club.jpg

  Diehard winter fest / Born From Pain, Smut, Hardfaced, Short Fuse Hero / @ Blok 20 club

  Diehard Booking ви го најавува третиот по ред Diehard winter фестивал:

  Born From Pain (Холандија)
  Smut (Скопје)
  Hardfaced (Охрид)
  Short Fuse Hero (Скопје)

  19-ти Март (Четврток)
  Блок 20 (поранешен клуб Хавана)
  Почеток 20:00
  Влез 300 денари

  Поддржете ја локалната сцена.

  ОВА МИ СЕ ДОПАЃА МНООООООООООООГУ !!! [​IMG]
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vlatkovski

  Vlatkovski Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 декември 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8
  Boiian & Tanimed @ ШТАЛА 14.03.2015

  Бојан & Филип во ШТАЛА
  Boiian & Tanimed @ shtala
  Beatmakessense @ shtala
   
  #134 Vlatkovski, 14 март 2015
  Последна промена од модератор: 14 март 2015
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Голем концерт на Роби Вилијамс во Белград - oрганизирано од Папилон травел ангенција

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

  [​IMG]


  Опис
  РОБИ ВИЛИЈАМС ВО БЕЛГРАД

  17.06.2015


  Програма
  Програма на патувањето:  17.06. /среда/ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 06:30 часот. Поаѓање кон Белград во 07:00 ч. Патувањето ке се одвива со попратни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Белград во пладневните часови. Слободно време за прошетка. Почеток на концертот во вечерните часови. По завршувањето на концертот, состанок на групата на договореното место и тргнување кон Македонија. Ноќно возење со попатни одмори.18.06 /четврток/Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.  ПАРТЕР А 5.000 МКД
  ПАРТЕР Б (ограничен број, важи до 9 Април) 4.400 МКД
  ФАН ПИТ зона 1 (ограничен број) 6.100 МКД
  ФАН ПИТ зона 2 5.550 МКД
  ТРИБИНИ 5.550 МКД
  ВИП лаунџ 8.950 МКД
  ВИП Голд 15.700 МКД


  ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
  - Превоз со туристички автобус на наведената релација

  - Влезница за концертот на ROBBIE WILLIAMS по избор (17.06.2015 среда)
  - Организација на аранжманот и придружник на патувањето  ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  - Патничко осигурување 200 МКД

  - Други неспоменати услуги  РЕЗЕРВАЦИЈА ВЕДНАШ

  МЕСТАТА СЕ ОГРАНИЧЕНИ

  [​IMG]


  Напомена
  - За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници

  - За овој аранжман важат Општите услови за патување на ПАПИЛОН и СКТМ

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Robbie Williams дефинитивно пристигнува во Србија. (kupikartizase.com)
  [​IMG]
  "Пеколот го снема, рајот пристигна и јас дефинитивно тргнувам на турнеја!" се зборовите со кои Robbie Williams ја најави летната Let me entertain you светска турнеја. Единствениот, харизматичен Robbie Williams е најпопуларна поп ѕвезда од голем музички калибар и еден од најпродаваните изведувачи на сите времиња, со 11 издадени албуми кои се продадени во над 77 милиони примероци ширум светот. Во 2006 година Robbie Williams влезе во гинисовата книга на рекорди со продадени 1,6 милиони влезници во само еден ден. И со оваа турнеја Robbie Williams руши рекорди, истата со која сака да опфати повеќе градови во кои досега никогаш не настапувал...

  Пакет Аранжмани во предпродажба за следниве категории:

  FAN PIT Зона 1 - 6100 мкд
  FAN PIT Зона 2 - 5550 мкд
  ПАРТЕР А - 5000 мкд

  [​IMG]

  Програма на патувањето:

  Тргнување на 17.06, во 07:00 од пред дрво Декор. Пристигнување во попладневните часови во Белград. Слободно време за прошетка. Состанок со групата во вечерните часови и влез на концертот. По завршувањето на концертот веднаш се тргнува за Македонија и се пристугнува во Скопје во раните утрински часови.

  Во цената на аранжманите е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Влезница за концертот
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето
  Во цената на аранжманите не е вклучено:

  • Патничко осигурување 200 МКД
  • Други неспоменати услуги
  НАПОМЕНА!!!
  *посетителите кои ќе купат превоз карта или еден од пакет аранжманите задолжително да ги испратат своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com

  *последен рок за купување на превоз билет или пакет аранжман е на 10.06.2015

  *за реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

  Билетите се достапни исклучиво во продажните места на ККЗС кои поседуваат туристичка лиценца(Скопје: Пола Југотон - ГТЦ кат, ТА Савана Скопје - Продажно место City Mall, ТА Савана Скопје - Продажно место Центар, Atlantis Скопје, Прилеп: Atlantis, Битола: Globus Travel Servis, Atlantis, Охрид: Туристичка Агенција „Вис Пој", Atlantis, Куманово: Joco Turs T. A., Струмица: Atlantis Струмица, Штип: Eurotours, Тетово: Патник - Вокер, Гевгелија: Дори Травел)
   
  #135 Marcello, 7 април 2015
  Последна промена: 7 април 2015
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Италијанскиот музичар Ерос Рамацоти во Белград и Софија- oрганизирано од Папилон травел ангенција

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

  [​IMG]

  Програма
  Програма на патувањето во Белград

  24-25.09.2015 Скопје – Белград – Скопје

  Состанок на групата во 06:30 часот на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување од Скопје во 07:00 часот. Патувањето продолжува преку граничниот премин Табановце, влез во Србија. Пристигнување во Белград околу 14:00 часот. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во вечерните часови. По завршувањето, состанок на групата и тргнување кон Македонија. Пристигнување во Скопје во утринските часови.

  Влезница (категорија) ПАКЕТ (влезница и превоз)
  Партер 4.300 МКД
  Ниво 200 кат 3 4.600 МКД
  Ниво 200 кат 2 4.850 МКД
  Ниво 200 кат 1 5.350 МКД
  Golden circle 5.400 МКД
  [​IMG]  Програма на патувањето во Софија

  26-27.09.2015Скопје – Софија – Скопје

  Состанок на групата во 06:30 часот на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување од Скопје во 07:00 часот. Патувањето продолжува накај Софиа со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Софиад во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во вечерните часови. По завршувањето, состанок на групата и тргнување кон Македонија. Пристигнување во Скопје во утринските часови.

  Влезница (категорија) ПАКЕТ (влезница и превоз)
  Партер 3.450 МКД
  Трибина 3.800 МКД
  Трибина 4.100 МКД
  Фан пит 4.700 МКД
  Трибина 5.350 МКД
  Трибина 4.700 МКД  Напомена
  • Патничко здравствено осигурување не е вклучено во цената (200 ден)
  • За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.
  • За овој аранжман важат општите услови на ТА ПАПИЛОН
   
 7. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  На WHITESNAKE со историската PURPLE TOUR, за 990 денари !!!
  [​IMG]
  Почитувани,
  Сакаме да Ве информираме дека се познати сите детали околу влезниците за еден од најголемите рок бендови на сите времиња WHITESNAKE кој во склоп на новата светска турнеја „PURPLE TOUR“ ќе го посети и Скопје со голем концерт на 25 Ноември во арената Борис Трајковски.

  Влезниците за овој голем спектакл за целата светска турнеја во продажба ќе бидат пуштени на 17ти април (петок), а во Македонија ќе можат да се набават преку продажната мрежа наwww.kupikartizase.com со следниве цени и категории:

  ПАРТЕР – 990,оо денари;
  ТРИБИНА – 1200,оо денари;
  ФАН ПИТ – 1500,оо денари (само 1000 билети);

  Како што претходно Ве информиравме, David Coverdale одлучи да сними албум на кој ги стави своите омилени песни кои ги отпеа во период од 1973 до 1976 година, на албумите од Deep Purple - ”Burn” , ”Stormbringer” и “Come Taste the Band”, песни кој во најголем број ги напишаа заедно со легендарниот Ritchie Blackmore....

  За овој албум David Coverdale изјави:
  „Овој албум го издавам во знак на голема благодарност спрема групата Deep Purple“ . „Како што неодамна му реков на Richie – вие момци ме однесовте на неверојатно музичко патување кое сеуште трае и благословен сум што ве имав за учители! Едвај чекам да ги отпеам овие прекрасни песни во живо и да запловам со фановите во Purple магија!“

  Навистина се работи за „once in a life time“ концерти на Whitesnake, со единствена можност публиката во една вечер да ги чуе најголемите Deep Purple хитови ”Burn”, ”Stormbringer”, ”Soldier of Fortune”, ”The Gypsy” како и Whitesnake хитовите: ”Here I go Again”, ”Fool For You Loving”, ”Still Of The Night”, ”Is this Love” …

  Авалон Продукција освен во Скопје, организатор е и на концертите во Белград l 22.11.2015 - сала Пионир и Загреб l 21.11.2015 – КЦ Дражен Петровиќ (Цибона).

  Ваша,
  Авалон Продукција
   
  На lina.l, violetmoon, Struggler и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Да не се организирате од форум за одење на Whitesnake?
   
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Боб Марли ден утре на школка како и секоја година до сега.Ако иде некој од форумот се надевам дека ќе се видиме и дека ќе пиеме по едно пиво.

  [​IMG]
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Се надевам ќе имам време да ги фатам Канон. Дефинитивно ми се еден од омилените бендови од тука.
   

Сподели: