1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за концерти/забави

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 6 март 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Pa da ti kazam naj iskreno ja prebi na niv 2 nego nokaut samo sto nema oni da imaat koncert tuku ke i bidat gosti na Tamara
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Чест и задоволство ми е да ве поканам да бидете дел од она од кое сите бараат реприза, на Скопје му се случува клуб **Cinema** старо Privilege зимско ,својата премиера ќе ја доживее во Сабота 17.10.2015 ПОВЕЛЕТЕ !!

  image-b6ec761aca51e9f1271e0dda6c87f50db859720c579ea9407c29b79c7f878bdd-V.jpg
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Среда club Cinema караоке со Ненад Гјоргјиевски !!!!
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Минатата година беше топ, очекувам да биде и оваа.

  земјотрес 4.png
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Свирко Попов... иш иш.
  Едино би се појавил да ги слушнам Fighting Windmills ако се истиот состав од порано што не беше лошо. Другово баш и не ми се свиѓа, особено не Свирко и компанија.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Smut, Hardfaced, Новиот Почеток, Leitmotif, Funk Shui, Spank... за мене програмава е повеќе од одлична.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Би сакал и јас да беше супер за мене :biggrin Пример да беа К.У.Р. или Тотално Опуштање, New Police State, Фуснота, Тотем... сигурно ќе отидев. Вака некако преовладува Свирко Попов, а со оглед на тоа што ќе почне саат време после пишаното и ќе имаат сите по пола саат отприлика (ако се сите во една хала) не ми се иде.

  Убав помин на тие што ќе одите.
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Минатата година имаше 3 сцени: главната во големата хала, помала во кафулето и една за техно музика на горниот спрат кај терасата. Така да, претпоставувам и оваа година дека ќе биде така.
   
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Тој па Свирко зар има слушателска публика уопште или овој Горан кан
   
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  23 Јули. Muse во Атина.
  :frantic
   
  На MissChievous и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: