Известувања за концерти/забави

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Чест и задоволство ми е да ве поканам да бидете дел од она од кое сите бараат реприза, на Скопје му се случува клуб **Cinema** старо Privilege зимско ,својата премиера ќе ја доживее во Сабота 17.10.2015 ПОВЕЛЕТЕ !!

image-b6ec761aca51e9f1271e0dda6c87f50db859720c579ea9407c29b79c7f878bdd-V.jpg
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Свирко Попов... иш иш.
Едино би се појавил да ги слушнам Fighting Windmills ако се истиот состав од порано што не беше лошо. Другово баш и не ми се свиѓа, особено не Свирко и компанија.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Би сакал и јас да беше супер за мене :D Пример да беа К.У.Р. или Тотално Опуштање, New Police State, Фуснота, Тотем... сигурно ќе отидев. Вака некако преовладува Свирко Попов, а со оглед на тоа што ќе почне саат време после пишаното и ќе имаат сите по пола саат отприлика (ако се сите во една хала) не ми се иде.

Убав помин на тие што ќе одите.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Минатата година имаше 3 сцени: главната во големата хала, помала во кафулето и една за техно музика на горниот спрат кај терасата. Така да, претпоставувам и оваа година дека ќе биде така.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,334
1,153
Тој па Свирко зар има слушателска публика уопште или овој Горан кан