1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за концерти/забави

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 6 март 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  :)
  [​IMG]
   
  На violetmoon и Aristokrat им се допаѓа ова.
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Има ли некој некаде најдено тајминг која група кога ќе настапува
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Аууу.... аууу... ауууууууууу! Брееееј каков лајнап! Уфф, ова ќе биде добро.

  хардкор востание.png


  Diehard booking ви најавува:

  ХАРДКОР ВОСТАНИЕ на 11-ти Октомври во Скопска Хавана.

  HARDFACED
  SCREAMING FOR CHANGE
  SOULCAGE
  SHOCK TROOPERS
  TRENDKILL
  OUTLAW

  Почеток: 19:00 / Влез: 200 денари
   
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Apocalyptica во Скопје на 17 Октомври.
   
  На lina.l, Aristokrat, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Сабота 10-ти ОКТОМВРИ !
  Сара Костадиновска - Мејс (live band) Старт 21:00 h.
  Градски Плоштад - Прилеп
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Следуваат во брзо време концертите на Тамара Тодевска со многу атрактивни гости ,а дел од нив ќе бидат добро познатите Маријана и Росана во сала Борис Трајковски , после неа следува концерт на НОКАУТ ...
  По детално за овие настани ќе ве известам за некој ден !!
   
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Маријана и Росана?
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Da samo mislam deka Rosana e vo Swedska ali ke dojde bas pred nekoj den zborea vo produkcija taka da ke pisamza detalji , mn jako ke bide i koj e za idenje neka pise ;)
   
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  На нокаут сум бил милион пати и пак би одел ама на Маријана и Росана :)
   

Сподели: