Известувања за концерти/забави

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
‎Концерт на Културно Уметнички Работници + Филм + Нов албум.jpg

Концерт на Културно Уметнички Работници
+ Премиера на филмот "Денот да е радосен"
+ Промоција на нов албум

Филмот ќе биде прикажан во Кино Фросина со почеток во 21.00 (Карти во ограничен број, по цена од 100 денари на касата во МКЦ. Препорака до сите што сакаат да го гледаат филмот, да си купат карти на време).

Концертот ќе почне во 22.30 во Денсинг салата на МКЦ.
Влезот за концертот е бесплатен.

Наскоро линк за free download на новиот албум.

За време на концертот во МКЦ, албумот ќе може да се набави на ЦД, а ќе има и маици од Работниците.
 
  • Like
Реакции: Aristokrat

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Цената на картите за One Republic се знае или слабо? :)
Од АП фб профил:


НА ONE REPUBLIC ВО СКОПЈЕ ЗА 990 ДЕНАРИ – 15 ЕВРА !

Почитувани,

Поради огромниот интерес, Авалон Продукција во договор со менаџментот на групата реши влезниците за концертот на One Republic да бидат пуштени во продажба од понеделник – 24ти Ноември во 9:00 часот наутро, по следниве цени:

ПАРТЕР – 990,оо денари;
ФАН ПИТ – 1500,оо денари;
ВИП ГАЛЕРИЈА – 1500,оо денари;

Делува неверојатно фактот дека во Европа ќе може да се гледа моментално најактуелниот светски бенд за 15 евра ама ... важно одиме понатаму ... Иако до концертот има доста време, капацитетот е ограничен (особено ФАН ПИТ и ВИП ГАЛЕРИЈА) па Ви советуваме да си ја набавите Вашата влезница на време.

Ваша,
Авалон Продукција
 
  • Like
Реакции: BlackTulip and Altaïr

Alexander

Староседелец
10 март 2012
25
5
1,003
32
ПАРТЕР – 990,оо денари;
ФАН ПИТ – 1500,оо денари;
ВИП ГАЛЕРИЈА – 1500,оо денари
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Таксират ќе има во недела,ако има некој информации за цената на картите нека пише,сакам да одам.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Колку е карта за Цеца? Ми се оди на тој спектакуларен концерт за да ја гледам Цеца во нозете.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ајде утре во Прилеп ќе пее Бора, да носам некоја гостинка? :p