Идеја за подарок

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Леле стварно уникатно е да се подари ружа. И порака испишана. (wasntme) Па искрено, кога сме кај цвеќиња подобро да и подари некое убаво цвеќе во саксија, на пример орхидеја. Ем ќе и потрае како подарок, ем може и да најде и интересна саксија.

Кога сме веќе и кај носење на вечера, може наместо да ја изнесеш во ресторан, да и зготвиш ти нешто. И толку, доволно е.

А можеш наместо шоља, да и подариш некое интересно лажиче. Да, лажиче. Зошто мора сите да подаруваат шоља? (wasntme) Вакво некое:

1.jpg

Ако е некој кој сака да патува можеш да најдеш (или самиот да ја декорираш) интересна тегличка и прикачиш натпис:

2.jpg4.jpg

А можеш и да го направиш токму тоа што Електра го спомна со какаото. Можеш да направиш нешто као cocoa kit:

6.jpg8.jpg9.jpg

Или movie kit, сними неколку филмчиња, искомбинирај нешто со пуканки, m&m бонбони и слично. Или favorite alcohol kit.

10.jpg11.jpg7.jpg

Ако го осмислиш добро, може да испадне доста интересно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Харингтон

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Леле стварно уникатно е да се подари ружа. И порака испишана. (wasntme) Па искрено, кога сме кај цвеќиња подобро да и подари некое убаво цвеќе во саксија, на пример орхидеја. Ем ќе и потрае како подарок, ем може и да најде и интересна саксија.

Ружата сама по себе не е уникатен поклон, но ако ружата е црна тогаш имаме пример на оригиналност левел - женската да се извади од памет, и после ќе испадне и оригиналноста не чини :zelen
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ружата сама по себе не е уникатен поклон, но ако ружата е црна тогаш имаме пример на оригиналност левел - женската да се извади од памет, и после ќе испадне и оригиналноста не чини :zelen
И препорачливо е црната ружа да се даде пред порти, за да се доведе целата суштина на оригиналноста :p
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не го тролајте детето, само јас би го советувал ако досега не ја запознал партнерката како што треба и кои се нејзините интереси, џабе прашува што да и купи(ме), ослободи се од неа (спаси ја ).
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Се што сака сум му искупила.. Ваков, таков парфем, кошули какви што сака, каиш, рамки со слики, албум цел напрајвме..
Машинка татко ми донесе од Германија демек квалитетна и таква му поклонив. Рачен саат е носи, брезлетна во никој случај сум купика така стојат на наткасна до кревет... Ланче не..
Е сеа веќе немам идеjа. Мажишта помагајте. Што може онака да изненади позитивно? Не мора да е нешто за носење..
Ако ишта значи, поклон за роденден :)
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Се што сака сум му искупила.. Ваков, таков парфем, кошули какви што сака, каиш, рамки со слики, албум цел напрајвме..
Машинка татко ми донесе од Германија демек квалитетна и таква му поклонив. Рачен саат е носи, брезлетна во никој случај сум купика така стојат на наткасна до кревет... Ланче не..
Е сеа веќе немам идеjа. Мажишта помагајте. Што може онака да изненади позитивно? Не мора да е нешто за носење..
Ако ишта значи, поклон за роденден :)
Што хоби има?
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
dddd.jpg еве ви идеја , органско производство , пилинг и помада ...
белата ја имам страшна работа е , а чоколадото сум го поклонил (party)(party)(party)
 

Marija123

Нов член
22 јануари 2018
9
7
3
23
Помош сакам да го изненадам дечко ми за валентајн ама немам никаква идеа
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Помош сакам да го изненадам дечко ми за валентајн ама немам никаква идеа
Купи му едно детско камионче ама од оние поголемите, купи и една бомбоњера само гледај да земеш некоја што бомбоните би биле завиткани во хартија и стави ги во камиончето. Завиткај го убаво и дај му го. :)
Ја да имав дечко тоа би го направила, па макар и после тоа да го немам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and FemmeFatale

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Купи му едно детско камионче ама од оние поголемите, купи и една бомбоњера само гледај да земеш некоја што бомбоните би биле завиткани во хартија и стави ги во камиончето. Завиткај го убаво и дај му го. :)
Ја да имав дечко тоа би го направила, па макар и после тоа да го немам :)


Се додека размислуваш како палаво детиште кое јава на коњче, е нема да имаш дечко...треба да пораснеш прво, потоа ќе си фанеш некој..и никако детски поклони...ај сеа тебе ќе ти купиме кукла што плаче ако и ја извадиш цуцлата:D:D
Кога се подарува нешто, треба да биде интересно, убаво, посакувано, корисно, вредно за чување.... Некогаш, ако се нема пари, подобро е едно чоколадо купено од срце или привезок за клучеви со напишани имиња;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dorina