1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Идеја за подарок

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Smiley_1996, 18 февруари 2012.

 1. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Овој проблем го имам секоја година ...
  Немам идеја што да му купам на Татко ми (44 години) за роденден !... Уште 9 дена му е роденден. . . ! :frantic
  Може да ми помогнете ?? :pomos
  Многу ми значат вашите коментари! :trepka  Ви благодарам однапрет . . . ! :wavespin
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Некоја добра книга... :)
   
  На Bibi@, UnFleur, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ако пие кафе/чај купи му голема шолја за кафе и напиши нешто на неа.
  Читав на нет во рамстор мислам правеле карикатури, однеси слика од вас заедно и анак направат карикатура.
  Купи очична беча мајца и однеси во печатница да испринтат нешто на мајцата. Пр: Најдобар татко.

  Или пак направи нешто сама.
   
  На КрисТина К., Minella и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  nofcHanik : ) ili sat
   
  На Bum-Bum и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 5. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Книгата е подарок кој може да се отвори повеќепати... :)
   
  На Gemini, JaMi, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Машинка за бричење? :D
   
  На Bum-Bum, Smiley_1996, Дејмон и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  да можиш да му купиш или машинка како што кажа Proton а можиш и од оние Gillete fusion ,ги има во некои од поголемиве продавници имаш 4 или 5 патрони за менување и плус еден целосен ...Мислам дека се исплака многу повеке одколку само 1 да му земаш,затоа што 2-3 патрони за менување се околу 400 денари а вака ти е целото за околу 500...:);)
  [​IMG]
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Јас на мојов последно му купив парфем од Орифлејм, претходната година пена за бричење уствари онакво комплетче со повеќе во него работи за бричење... Годинава планирам нешто или кошула или пижами.
  Секогаш му купувам нешто што му треба.
  Е сега можеш да му купиш сат некој ако имаш добри финансии, можеш новчаник, можеш некое убаво пенкало ако работата му е поврзана со многу пишување, можеш се да му подариш.
  И кога бев на море му донесов чаша со натпис Најдобар татко на светот. Ако најдеш можеш и такво нешто да му купиш. Чаша сигурно ќе користи, веројатно пие кафе/чај/млеко/јогурт....:)
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Може и вратоврска :)
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Перница Дормео :)
   
  На *V******, JaMi и Smiley_1996 им се допаѓа ова.

Сподели: