Идеја за подарок

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Една моја другарка со дечкото ќе прават 2 години па ме праша шо да му купела, па ако имате некој предлог кажете :sreken
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Една моја другарка со дечкото ќе прават 2 години па ме праша шо да му купела, па ако имате некој предлог кажете :sreken
Опиши ја малце неа, него, што како се слагаат, како им оди љубовниот живот, што им е заедничко, што сакаат да прават besides интима.
Уствари коа ќе видам, батали.
Ти треба да знаеш што е добро за нив двајца, А тек она па што не знае... Ако не знае, нек напраи барем изненадување да биде.
 

Kowalsky

Полноправен Член
27 декември 2012
29
11
8
28
Kicevo
Ако веќе има ваква тема слободно шутнете ја во канта ;)
Темава ја создадов за да ги дознаеме вашите вкусови (за подароци).
На пример што ќе му подарите на вашиот дечко/девојка , на вашиот најблизок пријател ?
Јас на девојка би и подарил мече кое на него би пишувало Те Сакам и нејзиното име :)
А на другар ми би му дал парфем или нешто слично :))
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Зависи и за која пригода, имам подарувано многу, гледам подароците секогаш да бидат оригинални, барем ме бидува за смислување :) на вереникот за роденден му купив лав ( омилено животно му е, а и во хороскоп е тоа ) книгата што ја сакаше, и торта со неговиот клуб ама пред тоа јас се правев на тошо дека не знам за кој клуб навива, му запалив свеќи, прскалки и му пеев и хепи брдеј, се изненади многу, посебно за тортата:D аа да и една честитка му изработив, на листови од тетратка, со текстови, сликички така некако беше :giggle сега имам присоберено некоја пара и за нг па ќе видиме што ќе му купам, откако ќе му купам ќе напишам што му купив :) инаку не е битно што да се купи, битно е да знаеш што сака личноста на која купуваш, што ја исполнува, и тогаш да биде среќна :sreken
 

Kowalsky

Полноправен Член
27 декември 2012
29
11
8
28
Kicevo
Зависи и за која пригода, имам подарувано многу, гледам подароците секогаш да бидат оригинални, барем ме бидува за смислување :) на вереникот за роденден му купив лав ( омилено животно му е, а и во хороскоп е тоа ) книгата што ја сакаше, и торта со неговиот клуб ама пред тоа јас се правев на тошо дека не знам за кој клуб навива, му запалив свеќи, прскалки и му пеев и хепи брдеј, се изненади многу, посебно за тортата:D аа да и една честитка му изработив, на листови од тетратка, со текстови, сликички така некако беше :giggle сега имам присоберено некоја пара и за нг па ќе видиме што ќе му купам, откако ќе му купам ќе напишам што му купив :) инаку не е битно што да се купи, битно е да знаеш што сака личноста на која купуваш, што ја исполнува, и тогаш да биде среќна :sreken
ехех има личности кои навистина се сакаат па можеби и сите пари ќе ги дат за поклон :)
Инаку нее важно што ќе се подари важно е со срце да го подариш ! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,194
1,123
Скопје
Имаш 16 години разбирливо е дека мече би и подарил на женска. Мечињата се за тинејџери.
Ама пошто 90% од форумов се повозразсни малце сите сакаат ова да го добијат како подарок.
148685_410708685671926_675263589_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeska, Marinna and goodgod

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Имаш 16 години разбирливо е дека мече би и подарил на женска. Мечињата се за тинејџери.
Ама пошто 90% од форумов се повозразсни малце сите сакаат ова да го добијат како подарок.
Не се секирај .. има некои и над 16 кои сакаат мечиња.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and ZmajChe