1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заебавање по телефон

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 31 јули 2012.

 1. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  кт бесмо на екскурзију, една моја другарка заврте на некога тамо штрака бројке без везе и почна да му стенка на телефон, исповаљасмо се од смешке
   
  На СирмаВојвода, i_wanna_fly и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Абе заебавање коа се начекат бесплатни.

  Сеа еден другар на друарка ми има бесплатни и ѕвони кај мене дека нист оператор, а другарка ми на друг и нема беспатни за тој оператор :igra
  И тој ѕвони се јавувам јас: Да повелте го добивте контакт центарот на ВИП.
  и овој дека е во Охрид и помислил нешто му се уклучило и ми спушти и пак ми се јави и јас едно убаво му се изнасмеав. :rofl
   
  На СирмаВојвода, i_wanna_fly, TIGERWOMAN31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  аххаххах леле кога ќе ми текнеее....ах лудориии....:D
  ќе се соберевме кај еден другар од основно (живееме во иста зграда) и ќе се поредевме на некој број ало добровечер ...бла бла и културни муабети праевме....хахаха а еднаш 10 таксиња поредвиме пред зграда хахахахха срамота :D има мн случки.....
   
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Пред 1 недела бевме собрани неколку другарки и му пишавме на еден шо ми се свиѓа : трудна сум ама не врати ништо хахаха :)
  Еднаш со братучед ми се јавивме кај една негова другарка што имала премногу строг татко и му викаше братучед ми дека имала дечко нешто ова она и дека тој бил на телефон и другиот ден му се жалело девојчето на братучед ми..
  Друго не ми текнува многу јако, а секогаш дома се јавуваат шиптарки и зборуваат на шиптарски јас нешто ги врткам..и се цепиме :rofl
   
 5. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Мета сум им на заебавање на другариве од причина што знаат дека мразам кога ми ѕвони телефонот особено кога спијам.
  Купиле број на вип, во 4 часот ми се јавуваат.
  Ми се претставуваат културно кој е што е, и дека се јавува во врска со огласот за надградба на коса.Упорно му објаснувам дека е грешка (нели поспан сум) и упорно ми вика дека жена му го умрела за да напраи надградба на коса и кај мене било најефтино.
  Е кога слушнав како се кљакотат останатите педеришта ми стана јасно.Сум ги колнел до 101 и назад :D Ама не се они криви, толку им дал горниот.

  Им се случувало во недела во 6 посабајле да ми ѕвонат и да ми викаат, ајде бе брат кај си те чекаме во канцеларија пак ли се успа да ти е**м скапаницата.
  Оо мајкоо рипање од кревет облекувам што прво ми дојде при рака, гледам телефонот Недела пишува, глеам календар недела.
  И ај кажи шо да праиш :D

  Небројани пати знаат дека ќе бидам со девојка вечерта да не ме бараат за да не морам да ги гасам телефоните, абе ко за инает ме темпираат баш коа ќе почнам со нејзе да ми ѕвонат и да ми пишуваат пораки со содржина :

  ајдеее појакооо треснии мее од ѕид тоа ме палии, ааах ооох,
   
  На СирмаВојвода, i_wanna_fly, WomanInRed и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG]
   
  На i_wanna_fly, Hkakashi, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  другар здраво
  личност здраво
  другар како си срцее
  личност чекај..кој е на телефон
  другар јас бе срце вчера шо бефме заедно
  личност не те познавам..
  другар да ти го напикам ќе ме запознајш
  личност тит тит тит тит ...:rofl
   
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  лелеее колку само се зафркавав по телефон како мала... :) се јавувавме по симатиите со другарка ми и ќе ќутиме само, или пак ќе зборуваме глупости, а пак тој што ми беше симпатија живее во моето мало и еден ден мајка му му рекла на татко ми дека многу ѕвониме кај нив, да не смирил малце, леле какво пискање имаше дома кога ќе се сетам само :rofl после тоа многу пати знаевме да се јавиме на некој број и да се претставиме како од македонски телекомуникации како демек немаат платено сметка па да ја платат |-( знаевме и по јавните говорници кои ги имаше на времето да се јавуваме во полицијата, еднаш на шала пријавивме пожар, и пожарникарите дојдоа, без мозок сме биле значи (facepalm) и така јас еден месец, после многу замарања на многу луѓе стига сметка дома од 5000 денари на домашниот телефон и татко ми го исклучи телефонот и така заврши се :giggle
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: