Заебавање по телефон

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Шознам нешо у стил полиција ме имаа зезано,а друго ништо ми ќутеа,дишеа.јас не се занимавам со зезање на телефон и нејќам да ме зезаат.трошење кредит за шо?
Абе заебавање коа се начекат бесплатни.

Сеа еден другар на друарка ми има бесплатни и ѕвони кај мене дека нист оператор, а другарка ми на друг и нема беспатни за тој оператор :igra
И тој ѕвони се јавувам јас: Да повелте го добивте контакт центарот на ВИП.
и овој дека е во Охрид и помислил нешто му се уклучило и ми спушти и пак ми се јави и јас едно убаво му се изнасмеав. :rofl
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
аххаххах леле кога ќе ми текнеее....ах лудориии....:D
ќе се соберевме кај еден другар од основно (живееме во иста зграда) и ќе се поредевме на некој број ало добровечер ...бла бла и културни муабети праевме....хахаха а еднаш 10 таксиња поредвиме пред зграда хахахахха срамота :D има мн случки.....
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Пред 1 недела бевме собрани неколку другарки и му пишавме на еден шо ми се свиѓа : трудна сум ама не врати ништо хахаха :)
Еднаш со братучед ми се јавивме кај една негова другарка што имала премногу строг татко и му викаше братучед ми дека имала дечко нешто ова она и дека тој бил на телефон и другиот ден му се жалело девојчето на братучед ми..
Друго не ми текнува многу јако, а секогаш дома се јавуваат шиптарки и зборуваат на шиптарски јас нешто ги врткам..и се цепиме :rofl
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Мета сум им на заебавање на другариве од причина што знаат дека мразам кога ми ѕвони телефонот особено кога спијам.
Купиле број на вип, во 4 часот ми се јавуваат.
Ми се претставуваат културно кој е што е, и дека се јавува во врска со огласот за надградба на коса.Упорно му објаснувам дека е грешка (нели поспан сум) и упорно ми вика дека жена му го умрела за да напраи надградба на коса и кај мене било најефтино.
Е кога слушнав како се кљакотат останатите педеришта ми стана јасно.Сум ги колнел до 101 и назад :D Ама не се они криви, толку им дал горниот.

Им се случувало во недела во 6 посабајле да ми ѕвонат и да ми викаат, ајде бе брат кај си те чекаме во канцеларија пак ли се успа да ти е**м скапаницата.
Оо мајкоо рипање од кревет облекувам што прво ми дојде при рака, гледам телефонот Недела пишува, глеам календар недела.
И ај кажи шо да праиш :D

Небројани пати знаат дека ќе бидам со девојка вечерта да не ме бараат за да не морам да ги гасам телефоните, абе ко за инает ме темпираат баш коа ќе почнам со нејзе да ми ѕвонат и да ми пишуваат пораки со содржина :

ајдеее појакооо треснии мее од ѕид тоа ме палии, ааах ооох,
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
другар здраво
личност здраво
другар како си срцее
личност чекај..кој е на телефон
другар јас бе срце вчера шо бефме заедно
личност не те познавам..
другар да ти го напикам ќе ме запознајш
личност тит тит тит тит ...:rofl
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
лелеее колку само се зафркавав по телефон како мала... :) се јавувавме по симатиите со другарка ми и ќе ќутиме само, или пак ќе зборуваме глупости, а пак тој што ми беше симпатија живее во моето мало и еден ден мајка му му рекла на татко ми дека многу ѕвониме кај нив, да не смирил малце, леле какво пискање имаше дома кога ќе се сетам само :rofl после тоа многу пати знаевме да се јавиме на некој број и да се претставиме како од македонски телекомуникации како демек немаат платено сметка па да ја платат |-( знаевме и по јавните говорници кои ги имаше на времето да се јавуваме во полицијата, еднаш на шала пријавивме пожар, и пожарникарите дојдоа, без мозок сме биле значи (facepalm) и така јас еден месец, после многу замарања на многу луѓе стига сметка дома од 5000 денари на домашниот телефон и татко ми го исклучи телефонот и така заврши се :giggle
 
  • Like
Реакции: Selma