1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заебавање по телефон

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 31 јули 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Заебавање по телефон, верувам дека сите некогаш сме се јавиле на непознат или познат број и сме се зафракавале т.е сме ги реметеле.
  Како најчесто сте се зафракавале по телефон? Какви фрази користевте/користете?
  Интересни случки...

  Друго не ми текнува за вовед, кога ќе ми текне ќе допишам. :biggrin
   
  На Hip.Hop_MKD, Martin_MKD и Dr.Gonzo им се допаѓа ова.
 2. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Сара насловот можеш да го смениш во зафркавање ....
   
  На Prashina, Kitty, Марија и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Така мислев да го ставам, но темава хумор и сеир не е некој озбилна тема. Ако ви смета одма ќе го сменам.
   
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Кај е жената ти бе?
  - Кој е на телефон бе?
  Кај е жената ти бе зашто не дојде на работа?
  -Па на одмор е, во Битола е на гости.
  Како бе на одмор газ стопанкин таа требаше да дојди на работа
  -Па кој му јави?
  Никој не му јави таа знаи требаше да дојди кај е сеа, кујзнае кај се пука онаму, абе збеснав за клецајње од сабајле.
  -Кој е на телефон бе?
  Анѓеле.
  -Кој Анѓеле?
  Од работа.
   
  На Nicole, Martin_MKD, i_wanna_fly и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Абе не заебавај добар е насловот
   
  На Martin_MKD и Selma им се допаѓа ова.
 6. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Се замолува креаторката на темава да каже некоја добра заебанција за по телефон
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ова по можност ако знаеш број на некои постари личности и ги реметеш како ако одговорат на 3 прашања добиваат некоја сума на пари.
  Пратеш порака "Бремена сум". :rofl
  Ако ја познаваш личноста се претставуваш како некој друг и реметеш за безвезални работи. Или пак ќе си измислеш некој априказна ќе си ја раскажеш и ќе речеш на крај ееј извини грешка.

  ЈАс кога и да зебавам некој по телефон сум озбилна, не се смејам, а сите околу мене умираат од смеа :giggle НЕколку разогвори имаам снимано, можеби некој ден ќе ги ставам на нет.
   
  На i_wanna_fly и Dr.Gonzo им се допаѓа ова.
 8. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Пред 2 години бевме собрани во малата сите дечишта и ни беше досадно и рековме ајде ќе се зафркаваме по телефон. Се кандисавме некако и имаше едно машко најоткачено беше и ајде го натеравме него да збора и ги лажевме луѓето дека му се јавуваме од полиција и дека ќе одиме да ги апсиме тие кога ќе слушнеа паники креваа. А телефонот нормално беше на спикер и сме се газеле од смеење :giggle
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  личност: Ало ?
  другар: Добар ден, прочитав на пазар 3 дека продавате приколица за авто.
  личност: Извините, ова е грешка.
  другар: Ако е тешка, ке дојдеме со брат ми.
  личност: Ама грешка!
  другар: А не ли е тешка ?
   
  На i_wanna_fly и Gemini им се допаѓа ова.
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  Шознам нешо у стил полиција ме имаа зезано,а друго ништо ми ќутеа,дишеа.јас не се занимавам со зезање на телефон и нејќам да ме зезаат.трошење кредит за шо?
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: