1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заебавање по телефон

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 31 јули 2012.

 1. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  пред неколку години мај геј френд се јави кај некој операторка
  -повелете
  и овој почна да и пее рама маргарин рама маргарин сакате рама маргарин и оваа
  -дали сте нормални господине хахахаххаахаха
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Кога веќе е тмата во Хумор и Сеир еве еден телефонски разговор

  Вашиот разговор ќе се снима
  -Ако :rofl

   
  На Hkakashi, Caci и Selma им се допаѓа ова.
 3. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Ехее порано во основно стално се случуваше да зезаме луѓе по телефон. Тогаш домашните телефони уште беа најкористени па секако сите разговори преку нив се водеа.
  Имам во сеќавање најразлични вакви случки ама една ми се двои од сите.
  Бевме собрани цело друштво од оддление и ни текна на комшивката да и вртиме. И нели комшивка ни е, знаеме доста информации за неа (а женава во поодминати години), од прилика знаеме што муабет ќе и тераме. Едната другарка толку лесно можеше да го мутира гласот и секако неа ја ставивме да збори. И почнува муабет, и се претставува како другарка од село од кога биле мали и раскажува како е животот на село, како она фали таму итн а женава со цел памет поверува па и она почна да раскажува како и е неа, па се распрашуваше за други личности од селото и најјакиот момент беше кога од позадина го слушаме маж и на оваа што ја зезавме - демек ај дојди да се бањаш, женава културно се извини рече дека ќе оди да се бања а за тоа време маж и ќе зборел на телефон... и ни го даде маж и замислете...лудница :biggrin
  Незнам дали и тие двајца старци се зезаа со нас па си збореа добри 45минути по телефон или ептен поверуваа во приказната што ја смисливме :)
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ѓавол немаја работу...
  Овој од увек ми е било одвратна работа да замарам некога на телефон. А покушувале су мене, по што сам бија приморан, још у тј разговор да ги терам од куде што су дошле - ваљда ви е познато куде :)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па сум правел така и ме ме познале. Од дамна немам некој заебавано.
   
 7. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Да , на некој му е смешно да се зафркава , ама кога и вас би ве зафркавал некој би ви било тешко.
  Мене некој веќе една година не ме остава на мира , на почетокот мислев нака е , ќе помине или е грешка . (пошто ми звонеја без скриен ) И јас се зезав со нив , смешно ми беше ама потоа станаа упорни и екстра досадни , од утро до мрак , секоја минута се јавуваа постојано , имав околу 150 тина повици од нив на ден - два . Јас пријавив и во полиција , и во ONE оператотот но ништо не превзедоа мерки . После тоа сватив дека си имам работа со ненормални луѓе и зависници од дрога .
  Еднаш прешувам шо ви е бе вас , колку испивте :
  А типов ми одговара : " Нишо бе , два- три шприца примивме само ... " (мртов озбилен , едвај зборува )

  Се расправа на телефон и со татко ми , си пцуеа , татко ми кога се изнервира што не си изнарекоа , јас помислив дека се исплашил ама овај пак ми звонеше , сега последниве 2 недели не му кревав ама и не му спуштав , игнорирав исто како да не ми звони телефонот и сега еве не се има јавено ... (да не го урочам , пуу- пуу ) .

  Можам да ги споделам броевите од кои ми се јавуваа ...
  И баш ме интересира , што би правеле вие доколку сте во ваква ситуација ? (worried)
   
 8. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Бев основно и час со класната имавме и досадно пошто класен час и шо да прајме ај ќе зафркаваме по телефон. И ја као нај луда и звониме таму негде со непознат и жената крева и јас:
  Ало дали е тоа пекара?
  Жената свати и ми вика да повелете
  И јас му викам сакам да порачаме 150 кифли може? Таа ми вика да.
  И ја и кажувам улица демек хаха кузнајт која улица и кажав и ѝ викам благодарам чао..се газевме од смеа:patos
   
 9. СирмаВојвода

  СирмаВојвода Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 мај 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  48
  Ејј како ме потсетивте на еден така интересен дел од животот.
  Одвај чекаш да се потпише симпатијата во споменарот и после цела вечер со скријан титкај му ко неарна.
  Имаше така еден дечко, некако докачил до мојот број па секој ден накај 7 саат постојано ме замараше, после ми стана интересно. Не ѕвезди, цела вселена ми ја симна со се` вонземјаните. И јас пишам домашна на кревет овој на телефон на спикер пуштен ми изразува чуства а јас “Еее, ти бе анонимен поету, знаеш нешто германски, треба да си довршам домашната...“, ама за жал после 2 недели сфати дека многу не се замарав па почна се поретко да ми се јавува и чудно ми стана кога после толку муабет наеднаш престана да ѕвони.
  И ден денеска не дознав на кој му бев толку голема симпатија. :)
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Заебавање бе :facepalm2:biggrin
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: