Заебавање по телефон

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
пред неколку години мај геј френд се јави кај некој операторка
-повелете
и овој почна да и пее рама маргарин рама маргарин сакате рама маргарин и оваа
-дали сте нормални господине хахахаххаахаха
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Кога веќе е тмата во Хумор и Сеир еве еден телефонски разговор

Вашиот разговор ќе се снима
-Ако :rofl

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi, Caci and Selma

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Ехее порано во основно стално се случуваше да зезаме луѓе по телефон. Тогаш домашните телефони уште беа најкористени па секако сите разговори преку нив се водеа.
Имам во сеќавање најразлични вакви случки ама една ми се двои од сите.
Бевме собрани цело друштво од оддление и ни текна на комшивката да и вртиме. И нели комшивка ни е, знаеме доста информации за неа (а женава во поодминати години), од прилика знаеме што муабет ќе и тераме. Едната другарка толку лесно можеше да го мутира гласот и секако неа ја ставивме да збори. И почнува муабет, и се претставува како другарка од село од кога биле мали и раскажува како е животот на село, како она фали таму итн а женава со цел памет поверува па и она почна да раскажува како и е неа, па се распрашуваше за други личности од селото и најјакиот момент беше кога од позадина го слушаме маж и на оваа што ја зезавме - демек ај дојди да се бањаш, женава културно се извини рече дека ќе оди да се бања а за тоа време маж и ќе зборел на телефон... и ни го даде маж и замислете...лудница :D
Незнам дали и тие двајца старци се зезаа со нас па си збореа добри 45минути по телефон или ептен поверуваа во приказната што ја смисливме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ѓавол немаја работу...
Овој од увек ми е било одвратна работа да замарам некога на телефон. А покушувале су мене, по што сам бија приморан, још у тј разговор да ги терам од куде што су дошле - ваљда ви е познато куде :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Да , на некој му е смешно да се зафркава , ама кога и вас би ве зафркавал некој би ви било тешко.
Мене некој веќе една година не ме остава на мира , на почетокот мислев нака е , ќе помине или е грешка . (пошто ми звонеја без скриен ) И јас се зезав со нив , смешно ми беше ама потоа станаа упорни и екстра досадни , од утро до мрак , секоја минута се јавуваа постојано , имав околу 150 тина повици од нив на ден - два . Јас пријавив и во полиција , и во ONE оператотот но ништо не превзедоа мерки . После тоа сватив дека си имам работа со ненормални луѓе и зависници од дрога .
Еднаш прешувам шо ви е бе вас , колку испивте :
А типов ми одговара : " Нишо бе , два- три шприца примивме само ... " (мртов озбилен , едвај зборува )

Се расправа на телефон и со татко ми , си пцуеа , татко ми кога се изнервира што не си изнарекоа , јас помислив дека се исплашил ама овај пак ми звонеше , сега последниве 2 недели не му кревав ама и не му спуштав , игнорирав исто како да не ми звони телефонот и сега еве не се има јавено ... (да не го урочам , пуу- пуу ) .

Можам да ги споделам броевите од кои ми се јавуваа ...
И баш ме интересира , што би правеле вие доколку сте во ваква ситуација ? (worried)
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Бев основно и час со класната имавме и досадно пошто класен час и шо да прајме ај ќе зафркаваме по телефон. И ја као нај луда и звониме таму негде со непознат и жената крева и јас:
Ало дали е тоа пекара?
Жената свати и ми вика да повелете
И јас му викам сакам да порачаме 150 кифли може? Таа ми вика да.
И ја и кажувам улица демек хаха кузнајт која улица и кажав и ѝ викам благодарам чао..се газевме од смеа:rofl
 

СирмаВојвода

Истакнат Член
19 мај 2015
20
48
123
Ејј како ме потсетивте на еден така интересен дел од животот.
Одвај чекаш да се потпише симпатијата во споменарот и после цела вечер со скријан титкај му ко неарна.
Имаше така еден дечко, некако докачил до мојот број па секој ден накај 7 саат постојано ме замараше, после ми стана интересно. Не ѕвезди, цела вселена ми ја симна со се` вонземјаните. И јас пишам домашна на кревет овој на телефон на спикер пуштен ми изразува чуства а јас “Еее, ти бе анонимен поету, знаеш нешто германски, треба да си довршам домашната...“, ама за жал после 2 недели сфати дека многу не се замарав па почна се поретко да ми се јавува и чудно ми стана кога после толку муабет наеднаш престана да ѕвони.
И ден денеска не дознав на кој му бев толку голема симпатија. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden