ЕвроБаскет 2015 (Хрватска, Франција, Летонија, Германија)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Јао, па Хелен Келер повеќе би погодила. Смешно е волкави мажи да паѓаат ко покосени кога ќе ги допре некој. Мислат со секое слободни ќе извлечат. Само за бисерите на Игорче ќе гледам.
Ај бар со „Едно име имаме“ ги натпеавме. Они нас...(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Опа 20 разлика, браво мајстори ќе се наполниме пари со вас, само частете не вие со по некој хендикеп.
Со ваква игра и од Холандија ќе губиме. Значи кој будала прави акции од камено време. Талентите играат рогови и после тоа шутираат тројки, па добро бе кошаркаришта сте слушнале ли вие за посложени акции? За влез во рекет сте слушнале ли? Што е тоа фати шутни. Значи не можам да се начудам на нивната неинтелигенција, како баскетџии некои, фрлај бостани па ако влезе влезе. Оној Трајковски го правеа талент а човекот врска нема, на првиот посериозен противник штом наиде одма се гледа неговиот талент.
Соколов искусниот многу добро играше, влезе ја фрли топката во бунар и толку.
Овие браќава па не знаат ништо освен да се наведнат како згрбавени и да тапкаат во круг, и на крај да шутнат со тоа шутот нивни селски. Тоа ли се кошаркари бе? Врти се во круг, трчај лево десно и шутни. Па уште ги прават најдобри, шутеришта биле, одете бе таму баскет играјте.
Ај битно пари ќе направиме.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ајде се кладиме штом си сигурен. А и не се мои шампиони, не навивам јас за нив туку реално си гледам.
Бетер биле од нашиве. Жити се не ме смеј. Се гледа дека не пратиш кошарка толку добро.
Нема што да се кладам брат. Ако сакав да се кладам ќе земев некој денар во кладилница. Сите знаевме дека нашиве ќе изгубат, ама и сите знаеме дека нашиве се едни од најслабите репрезентации на првенството. Со составов Грција најмногу до 6,7 место ќе стигне.

И како што реков погоре Белгијанците на Аутрајдер го папаа од Летонија. Ќе го примат и од Литванија, а и Чесиве ко што гледам можно е да ги тепаат.
Србија според мене очекувано ја тепала Србија. Израел такоџе очекувано ја тепал Русија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нема што да се кладам брат. Ако сакав да се кладам ќе земев некој денар во кладилница. Сите знаевме дека нашиве ќе изгубат, ама и сите знаеме дека нашиве се едни од најслабите репрезентации на првенството. Со составов Грција најмногу до 6,7 место ќе стигне.

И како што реков погоре Белгијанците на Аутрајдер го папаа од Летонија. Ќе го примат и од Литванија, а и Чесиве ко што гледам можно е да ги тепаат.
Србија според мене очекувано ја тепала Србија. Израел такоџе очекувано ја тепал Русија.

Латвија е домаќин, ипак се држеле до последна четвртина, still better basketball story than Fyrom :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Французиве ќе ги отворат Финциве, буквално. Страшни играчи.
Поинтересна утакмица ќе е Италија - Турција ама не можам да најдам стрим. :(
Нема што да се кладам брат. Ако сакав да се кладам ќе земев некој денар во кладилница. Сите знаевме дека нашиве ќе изгубат, ама и сите знаеме дека нашиве се едни од најслабите репрезентации на првенството. Со составов Грција најмногу до 6,7 место ќе стигне.

И како што реков погоре Белгијанците на Аутрајдер го папаа од Летонија. Ќе го примат и од Литванија, а и Чесиве ко што гледам можно е да ги тепаат.
Србија според мене очекувано ја тепала Србија. Израел такоџе очекувано ја тепал Русија.
Зошто мислиш дека 6-7 место ќе стигне? Тоа ти викам, не ги знаеш баш добро играчите туку од омраза кон Грција и затоа така викаш. Јас ни ги сакам ни навивам за нив ама дека имаат јаки играчи имаат. Верувај ако им тргне тргнато е, тоа ти се играчи за тесни завршници, играчи на кои тестисите им се влечат по земја кога треба да се решава некоја утакмица, а не да се губат во просторот како нашите и тоа на крај од прва четвртина. Ти мислиш дека ова им е најдобро што го можат? Против репрезентација како нашата не ни мора да се замараат. Ќе правиме муабет кога ќе ги плеснат Хрватите и кога ќе бидат први во група.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Репрезентации кои што планираат да играат во вториот дел не се замараат толку на првите утакмици туку темпираат форма. Тоа е најбитниот дел кога се оди на некакво првенство, максимум се дава во завршницата, а не во прва утакмица против репрезентација ко нашата.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Репрезентации кои што планираат да играат во вториот дел не се замараат толку на првите утакмици туку темпираат форма. Тоа е најбитниот дел кога се оди на некакво првенство, максимум се дава во завршницата, а не во прва утакмица против репрезентација ко нашата.
Како на пример сега Франција не се замараат, наместо да ги растурат тие им дозволуваат да се доближат на 2 поени разлика. Ама па интересно е што кога и да се доближат Финците, одма во наредната минута примаат 10 поени. :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Латвија е домаќин, ипак се држеле до последна четвртина, still better basketball story than Fyrom :rofl
Нема врска што е домакин, у секое време би ја играл пред Белгија.
Французиве ќе ги отворат Финциве, буквално. Страшни играчи.
Поинтересна утакмица ќе е Италија - Турција ама не можам да најдам стрим. :(

Зошто мислиш дека 6-7 место ќе стигне? Тоа ти викам, не ги знаеш баш добро играчите туку од омраза кон Грција и затоа така викаш. Јас ни ги сакам ни навивам за нив ама дека имаат јаки играчи имаат. Верувај ако им тргне тргнато е, тоа ти се играчи за тесни завршници, играчи на кои тестисите им се влечат по земја кога треба да се решава некоја утакмица, а не да се губат во просторот како нашите и тоа на крај од прва четвртина. Ти мислиш дека ова им е најдобро што го можат? Против репрезентација како нашата не ни мора да се замараат. Ќе правиме муабет кога ќе ги плеснат Хрватите и кога ќе бидат први во група.
никаква омраза не е, туку реален муабет, ама ајде ќе видиме кој е у право.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ауу Французиве ќе си го добиеа на крај. Ептен зафркавање цела утакмица ќе ги чинеше пораз, овие па Финциве баш сега се распуцаа тројки. Ај да видиме продолженијата.

Иначе Италијанциве повторно по старо си продолжуваат, додека не почнат тимски да играат ништо не прават.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Литванија неочекувано многу слабо против аутсајдер како Украина. Не знам со кој состав играат, ама ништо чудно и да не бидат први у групата.
Франција беспотребно се трошела во продолжение против старците. Турција и Италија се изедначени селекции, и двете ми немаат некоја хемија во тимот, овој пат среќата на страна на Турците. Хрватска со победа против комшиите Словенци.